Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 01.06.2011 - 23:49
komentářů5(3.)
Škoda, že neumím anglicky:-(
Byl by autor tak laskav a dodal i slibovanou českou versi, bych se též mohla potěšit? Děkuji:-)
přidáno 01.06.2011 - 23:43
komentářů42(6.)
Co máš dělat dřív? - Nejdřív zkus napsat báseň, která by nesla sdělně myšlenku tak, abys ji nemusel dovysvětlovat.
Tím si vyšetříš čas na psaní další nové básně:-)
přidáno 01.06.2011 - 23:40
komentářů42(5.)
Jak jsi přišel na to, že naše přirozenost (čí naše?) je přirozeně špatná? Znamená to, že nás Bůh stvořil špatné? Proč by to dělal?

Píšeš "Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu." Myslíš smrt ve smyslu např. zástavy srdce? Myslíš, že ten výrok platí doslovně? Nebo je nějaký jiný význam pod slovy skryt?
přidáno 01.06.2011 - 23:24
komentářů19(9.)
Tvůj jazykozpyt nad slovy řeka a potok mne pobavil.
Není-li dle tvého mínění takového rozdílu mezi zmíněnými slovy, pak nechápu, proč se například přes Vltavu, Dunaj, Seinu a jiné podobné toky, stavějí mosty, když zmíněné vodní toky lze hravě přeskočit, a nebo proč přes Botič není vystavěna soustava mostů po celém toku, když je třeba přeplavby, by bylo dosaženo druhého břehu, neb tento tok přeskočit nelze.
Jinak řečeno: potok, řeka (též potůček a říčka) jsou pojmy vyjadřující vodní toky, jimž je společné to, že se jedná o mezi dvěma břehy krajinou protékající vodní proud. Rozhodně však slovo potok není synonymem pro výraz řeka (a ani naopak). Tedy mezi významem slov potok a řeka rozdíl je, neb každé to slovo vyjadřuje jinou mocnost toho protékajícího vodního proudu; a pokud jde o slova jako taková, i mezi nimi rozdíl je zjevný - každé znich je tvořeno jinými hláskami a rozdílným jejich počtem. Tvrdíš navíc, že v poesii je rozdíl mezi těmi slovy (potok a řeka) ještě menší. Není tomu tak. Slovo znamená to, co znamená, lhostejno, použijeme-li ho v běžné mluvě či v poesii. Jinak by to bylo jako v jednom starém opráskaném vtipu: Hodinky nebo holinky, to je jedno, oboje začíná na "h".
přidáno 01.06.2011 - 23:22
komentářů19(8.)
"Právě klove do mrtvé krysy,
oběti stáří
svého věku."
Co to s tim ma delat? proc najednou prechazis do prosteho casu?

"Často krouží nad potokem Styx.
Někdy stráží
mrtvou řeku."
Jak tu bylo receno "casto krouzi nad rekou, nekdy strazi reku" je trochu divny

"Pak roztáhne svoje křídla,
letí zpět do svého sídla."
Celou doby mas present simple a tady najednou past continuous.

(omlouvam se neangliuctinarum, ono je to s tema vidama a ja nevim jak to rict cesky;-)
přidáno 01.06.2011 - 23:06
komentářů19(7.)
Mejdlo: Přesně tak.:-)
přidáno 01.06.2011 - 22:40
komentářů2(1.)
... vím, že to tady není ... ale stejně mi teď chybí ta možnost dát tip :-))) ... koment ... každej máme karty rozdaný "do ruky", a taky ty, který si můžeme v životě "vzít z paklíku" ... a jak se namíchaj, to je otázka ...jo, volba, ale svobodně - nesvobodná, spoutaně - nespoutaná ... a většinou není vůbec jednoduchá, ptz všechno má svůj rub a líc a pravda je úhel pohledu ... ale ve finále je stejně nejdůležitější zůstat člověkem a /snad i/ sám sebou ... ptz jednou se to v tý kolonce všechno sečte :-) /no jo, v tý, která má u Tebe č.47 ...ale nejde vo číslo/ ...
přidáno 01.06.2011 - 22:33
komentářů19(6.)
Dobře, když není moc velký rozdíl mezi řekou a potokem, tak mi ta strofa nedává smysl. "Často krouží nad potokem Styx" tedy nad řekou Styx. " Někdy stráží mrtvou řeku" z čehož jsem pochopil, že ta mrtvá řeka bude asi Styx. Takže se tam vlastně píše: "Často krouží nad řekou Styx. Někdy stráží řeku Styx. A já se ptám, co teda dělá. Znamená to, že tam sice často krouží ale nestráží a občas, když to na něj přijde ji i stráží? A když už jsem u toho rozebírání jednotlivých strof, tak ještě zmíním 5. strofu. 1. verš je zřetelný asi každému ale zbytek je nesrozumitelný. Takže buď je to dada, nebo nevím co to tam dělá.
přidáno 01.06.2011 - 22:31
komentářů22(17.)
puero: Co tím chceš říct? Proč sem taháš nezkaženého prvňáčka ve žlutém svetříku a v jarmilkách? Je to snad báseň pro děti? Nebo ti snad tak připadá?
přidáno 01.06.2011 - 22:26
komentářů10(2.)
Zbožňuju nonsence :) a tohle mě naprosto uchvátilo :) úplně toužim si to někde přednýst :D
přidáno 01.06.2011 - 22:17
komentářů6(6.)
hééézkýýý :)
přidáno 01.06.2011 - 22:10
komentářů10(1.)
super básnička, skvělej závěr...:-) celý je to tak pěkně postavený na hlavu, líbí se mi...:-) jen tak dál
přidáno 01.06.2011 - 22:04
komentářů6(5.)
krásná a ty rýmy taky super :)) taková jednoduchá, ale upřímná, moc se mi líbí :)
přidáno 01.06.2011 - 22:01
komentářů2(2.)
Zdenek39: děkuji :)
přidáno 01.06.2011 - 21:59
komentářů19(5.)
Mejdlo: Důvod, proč jsem použil slovo potok, je, že o dva verše níže je použito slovo řeka (kvůli rýmu), a já nechtěl opakovat slova (ještě k tomu v jedné sloce). A myslím, že velký rozdíl mezi slovy řeka a potok není, a v poezii je ještě menší :D
přidáno 01.06.2011 - 21:57
komentářů2(1.)
Ahoj tak jsem přečtl další báseň jak křídla je hezká, vydět bych chtěl jak ti každý tleská, to u mě nehrozí když k básním svým čtu krytiku, tak mě někdy i mrazí.
přidáno 01.06.2011 - 21:54
komentářů1(1.)
je to super...hlavně nápad :)
přidáno 01.06.2011 - 21:13
komentářů15(14.)
mohol by si rozviesť tú myšlienku o Malachiášovom proroctve? Konkrétne verše, súvislosti... ja viac verím slovám Ježiša, ktorý povedal že nás tieto záležitosti nemajú zaujímať. (Skutky 1:7)

Ono jedna vec je, vyložiť proroctvo určitým spôsobom a druhá vec je, či daný výklad súhlasí so zbytkom písma. Ak nám Boží syn jednoznačne povedal, že to nie je našou záležitosťou, prečo by jeho Otec, s ktorým sú jedno, prikázal ktorémukoľvek prorokovi, aby nás o tom informoval?

A aby si nepovedal, že posudzujem podľa jedného veršu, tak ešte doložím Ev.Sv.Matúša 24:36. A podobných veršov by sa našlo podstatne viac.
přidáno 01.06.2011 - 20:35
komentářů8(7.)
papírnice Alice...vážně pěkná :))
přidáno 01.06.2011 - 20:14
komentářů15(13.)
1kor13: Mlachiášově proroctví bych věřil.Když se ještě ani jednou nemýlilo, tak je to dostatečně důveryhodné.
Mayský kalendář je blbost. Také si myslím, že když lidé budou nejvíce očekávat konec světa, pak si můžeme být jisti, že v tu chvíli nepřijde.
» nováčci
NextOrtho
» narozeniny
malázlobilka [16], Wizard [15], terezK [15], Markett [14], jan.novaque [11], betty [11], Inugirl [11], terinak [10]
» řekli o sobě
Dívka v modrém řekla o milancholik :
je v mém srdci ať už s ním, či bdím... pořád nevím, kde se stala ta úplně největší a nejposlednější chyba.. Ale asi o tom život je.. ach ty texty ach ty melodie... při tech vážně srdce prudce bije...
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

Wprices.com

Životní náklady - Všechny ceny na jednom místě

© 2007 - 2025 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming