Kategorie úvahy

přidáno 22.02.2013
hodnoceno 111
čteno 2673(75)
posláno 0
Myslím, že církev má velký problém.
přidáno 13.09.2013
hodnoceno 104
čteno 5466(82)
posláno 0
.. poslední dohady ohledně úrovně webu mě donutily k zamyšlení.. vyjadřuji zde jen svůj osobní postoj (a tedy připouštím, že se mohu mýlit), který nechci schovávat mezi komentáře..
přidáno 13.01.2015
hodnoceno 96
čteno 2458(71)
posláno 0
"...jako cejch: Jak silně po druhých požadovat, aby se chovali normálně?" aneb Slušnost
přidáno 30.10.2011
hodnoceno 83
čteno 3683(72)
posláno 0
Tuto úvahu si „vynutila“ taron. Jde o malou bitvu ve „věčné“ válce mezi evolucí a kreací.
přidáno 30.08.2012
hodnoceno 66
čteno 2667(17)
posláno 0
Téma, do kterého mě vmanévroval GULI (ale nepřistoupil na "něco za něco") :-) Dal jsem úvahu do politiky, protože myslím, že je víc politická než náboženská.
přidáno 10.08.2012
hodnoceno 64
čteno 2592(21)
posláno 0
Manifest neupřímnosti. :-)
přidáno 25.01.2015
hodnoceno 62
čteno 2291(50)
posláno 0
Nad touto úvahou přemýšlím už delší dobu. U jejího zrodu stojí dva základní kameny. Jednak několik prohlášení náboženských představitelů v tisku o tom, jak ateisté v Česku vymírají, a druhak snaha o vlastní zařazení – co jsem? Kam kráčím?
přidáno 03.08.2012
hodnoceno 48
čteno 2785(16)
posláno 0
Apel na psance. Pár řádek o tom, jak chápu společenství na literárním serveru a proč mi vadí sebemazání děl i autorů.
přidáno 12.06.2018
hodnoceno 41
čteno 1519(34)
posláno 0
aneb trocha teorie nikoho nezabije.
přidáno 17.02.2015
hodnoceno 40
čteno 3140(42)
posláno 0
Proč si myslím, že levicové zvyšování daní je cesta do pekel…
přidáno 05.11.2012
hodnoceno 37
čteno 1630(10)
posláno 1
Další malá bitva mezi evolucí a kreací
přidáno 25.09.2012
hodnoceno 33
čteno 1983(11)
posláno 0
Krátké zamyšlení o smyslu literárních serverů, samozřejmě jen z mého pohledu.
přidáno 20.10.2014
hodnoceno 33
čteno 1601(23)
posláno 0
V poslední době opakovaně slýchám, že kapitalismus se přežil, že končí… No, něco opravdu skončí…
přidáno 08.10.2012
hodnoceno 32
čteno 1991(6)
posláno 0
Tahle úvaha může být jak v kategorii přírodních věd, tak v kategorii náboženství. Sice se v ní o Bohu vůbec, ale vůbec nemluví, nicméně taron bude jistě velmi spokojená.
přidáno 21.01.2013
hodnoceno 31
čteno 3522(18)
posláno 0
...
přidáno 11.12.2014
hodnoceno 31
čteno 2380(31)
posláno 0
Guli vložil úvahu „Co vlastně znamená víra? – I.“, ke které mám tolik připomínek a dodatků, že jsem se rozhodl je vložit jako další úvahu.
přidáno 07.07.2012
hodnoceno 31
čteno 1786(18)
posláno 0
1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15 ... 32
» narozeniny
Puškvorec [15], Amazonka [14], Beast [13], MonoGame° [5], Martin Patřičný [3]
» řekli o sobě
wojta řekl o "Autor"sám :
Nemám rád, když mě nutí, dělat něco z chutí. To se mě právě stalo, že chci vložit další ,,dílo" a hle, nejde to. Nejsem dosti aktivně kritický a počet vložených děl, začíná převyšovat počet kritik. Jistě, mohl jsem to přejít mlčky, zkritizovat nebo pochválit jiného autora- autorku, mohl jsem .... . Ale to se neslučuje s mým naturelem, avšak dříve, než-li začnu pěnit, bych se měl zeptat sám sebe k čemu to všechno vlastně je ? Někdo moudrý napsal, že inteligenci nelze jednoznačně definovat, ale je to zhruba stav přizpůsobení se lidem, kteří nebyli ochotni se přizpůsobit. Je to věc názoru, ale abych dostál pravidlům, budu kritizovat - sám sebe. Pravidla to nezakazují, navíc já se dostatečně znám natolik, abych věděl, co si mohu jako kritik k sobě, jako autorovi dovolit, mohu se proto plně opřít do významu díla, které jsem jako autor napsal a které současně, jako kritik kritizuji. Jednou jsem měl napsáno v posudku: v kolektivu je oblíben i když jej svým jednáním, často rozvrací. Tenkrát jsem se zlobil, dneska tomu musím dát za pravdu.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming