Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 30.05.2022 - 19:20
komentářů12(4.)
Pěkné
přidáno 30.05.2022 - 19:18
komentářů9(1.)
Pěkné.
Tak čaj zněj.
Vzpominky přijdou.
Mysl bude jak den
za rozbřesku.
přidáno 30.05.2022 - 19:17
komentářů6(6.)
Jsem toho názoru, že básně ve vázaném verši by si zasloužily, aby autor myslel na počet slabik; jinak jsou takové těžkopádné a neumělé. Celá báseň je taková polopatická, což je nejspíš důvod, proč nevyznívá tak intenzivně, jak by vzhledem k tématu bylo žádoucí. Není třeba říkat úplně všechno; chce to trochu poskytnout čtenáři prostor pro domýšlení. Tebou zvolené téma má mnohem větší potenciál.
přidáno 30.05.2022 - 19:14
komentářů12(3.)
já mám podobné texty moc rád. Je to moc hezké zachycení okamžiku a dá se to číst jako alegorie na lidskou situaci.
přidáno 30.05.2022 - 19:10
komentářů12(2.)
Ten poslední verš se mi také zdá lehce kostrbatý, jak píše Můra ve svém komentáři; možná by stačilo to prostě prohodit na "co mi dál říkáš". Jinak se mi to líbí, má to atmosféru.
přidáno 30.05.2022 - 19:02
komentářů14(9.)
Postupně zjišťuji, že haiku se mi vážně špatně komentují; jsou jaksi dostatečně vypovídající sama o sobě a já stěží vymýšlím, co k nim dodat. Tudíž se omezím asi jen na jediné: tvé haiku je krásně čisté a líbí se mi.
přidáno 30.05.2022 - 18:59
komentářů9(6.)
Mně se to líbí. Hlavně první tři verše; je v nich něco, co mě oslovuje. V celé básni cítím jakýsi lehký neklid, cosi trochu znepokojivého; zdá se mi to nápadnější než ten splín, který je na konci zmíněný.

Chtěla bych umět v patnácti psát takhle.
přidáno 30.05.2022 - 18:05
komentářů3(1.)
hezké
přidáno 30.05.2022 - 18:01
komentářů12(1.)
Moc hezké téma, ale ještě bych popřemýšlela o poslední verši, ne úplně volně plyne.
přidáno 30.05.2022 - 17:54
komentářů16(10.)
hrobový sloupek, v tomhle případě mě kireji uprostřed verše v textu ruší, tím ale nezavrhuji úplně tenhle způsob jeho umístění.
přidáno 30.05.2022 - 17:52
komentářů16(9.)
kmotrov: když čtu "pítkový" text, promítá se mi takhle:
Májový slejvák, ve chvilce, kdy na kalužinu přilétne kosák, je z ní pítko.
přidáno 30.05.2022 - 16:42
komentářů6(5.)
Přicházející déšť mění naše záměry, kroky i blízkou krajinu. Tři řádky a tolik proměn. Velice podařené!
přidáno 30.05.2022 - 16:39
komentářů16(8.)
Už dlouho jsem nenarazila na tak povedená haiku. Díky za to.
přidáno 30.05.2022 - 16:30
komentářů7(3.)
:D úplně to má člověk před očima, rychlé, čtivé živé parádní
přidáno 30.05.2022 - 16:25
komentářů7(4.)
Chytla za srdce, krásná...
přidáno 30.05.2022 - 13:32
komentářů7(3.)
Zaujala.
přidáno 30.05.2022 - 13:31
komentářů6(5.)
Velká smuténka.
přidáno 30.05.2022 - 13:28
komentářů9(5.)
Opravdu dobrá mini.
přidáno 30.05.2022 - 13:27
komentářů5(2.)
Líbí se mi.
přidáno 30.05.2022 - 13:23
komentářů7(2.)
Bezva, barde.
» narozeniny
Dimi [18], HloubkovyPlavec [16], Ultramisicka [10]
» řekli o sobě
zamilovana do nezamilovane doby řekla o Rozárka :
Bylo nebylo.. a jednou přeci jen bylo.. a vůbec nikomu nepřišlo důležité, jak je to daleko /jako to obvykle v pohádkách bývá/... viděly se, poznaly se.... a minimálně jedna nikdy nezapomene na slečnu, která si na jejích kolenou četla deník....protože když ji obejmeš, zahrně tě nekonečnou důvěrou tak, že zapomeneš... jaký by to mohlo být, kdyby.... někdy prostě "kdyby" neexistuje.. a pohádky v našich srdcích mají neuzavřené konce, za které na oplátku dáváme a dostáváme naději na "příště"... jsem strašně ráda, že jsem tě mohla poznat... a doufám, že se ještě někdy uvidíme :)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming