Pán je, jak je vidno, znalec!
Sním zrnka rýže sotva půl
a váha na mě bere hůl,
s gustem vzhůru zdvihá palec.
Sním zrnka rýže sotva půl
a váha na mě bere hůl,
s gustem vzhůru zdvihá palec.
Gora: V překladech se jednalo o výběr z výběru, vynikající texty. Ale bez ohledu na můry :), prostřední je plný text, líbí se mi.
Můra73: děkuju, není to nic složitého /když srovnávám s přeloženými od snakea.../, takže moc díky.
To mi připomnělo jednu moji starší věc. Jmenuje se Zrcadlo a váha.
Zrcadlo a váha
otázky mi dává,
stále stejné pokládá
nesmysly mi vykládá.
Váha a zrcadlo
jak by to dopadlo,
nemít já vás
žilo by se snáz.
Štěstí vaše, že jste věci
a ne živé bytosti,
neřešte mé stravování
a podobné hlouposti.
Váho a zrcadlo
teď mě to napadlo
já vás můžu přece
utopit dole v řece.
Zrcadlo a váha
otázky mi dává,
stále stejné pokládá
nesmysly mi vykládá.
Váha a zrcadlo
jak by to dopadlo,
nemít já vás
žilo by se snáz.
Štěstí vaše, že jste věci
a ne živé bytosti,
neřešte mé stravování
a podobné hlouposti.
Váho a zrcadlo
teď mě to napadlo
já vás můžu přece
utopit dole v řece.
Moc hezké :-) Jak říká moje mamka: "Ta váha si mě neváží!" :-D
tak téma je super vtipné., líbí se mi:)
jen mě chybí správný rým...a rytmus. vím .že by ten význam .--v té první sloce nebyl 100tní, ale když bys napsal místo roztrhnou, rozmelou, dostalo by to ten správný švih---- Omlouvám se, ale tak nějak to cítím
jen mě chybí správný rým...a rytmus. vím .že by ten význam .--v té první sloce nebyl 100tní, ale když bys napsal místo roztrhnou, rozmelou, dostalo by to ten správný švih---- Omlouvám se, ale tak nějak to cítím
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
sttyler [18], Dominik [17], JPslash [12], Valentýna Samková [10], Martin [9]» řekli o sobě
Lizzzie řekla o prostějanek :podle mě je to něco jako druh anděla s šibalským srdíčkem:)..ale ona mi pořád nevěří...i když je mi jasný, že jenom chce, abych ji o tom neustále přesvědčovala:):P

