Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 01.09.2022 - 17:40
komentářů5(4.)
Co dodat, Miňko a Snake už to řekli. Hezké.
Jednou mněl táta na zadním špinavém okně nápis, nauč se parkovat, vole.
přidáno 01.09.2022 - 17:36
komentářů11(6.)
Lenča: já a určitě i J.H. děkujeme.
přidáno 01.09.2022 - 17:35
komentářů11(5.)
Gora: tak hezkou cestu a šťastný návrat.
přidáno 01.09.2022 - 17:35
komentářů11(4.)
Neu: Je to polovina sbírky, druhou vložím později. Chvála ale patří J. Hájíčkovi, který sbírku napsal, já mu ji jen zprznil.
přidáno 01.09.2022 - 13:42
komentářů5(3.)
Líbí se mi.
přidáno 01.09.2022 - 13:41
komentářů6(5.)
Hezoučké.
přidáno 01.09.2022 - 11:35
komentářů5(2.)
Ještě že tam bylo srdce a ne složenka na pokutu. Líbí.
přidáno 01.09.2022 - 11:33
komentářů6(4.)
Líbí..
přidáno 01.09.2022 - 09:36
komentářů11(3.)
Četla jsem nadvakrát, ale stalo to zato. Moc se mi líbí :-)
přidáno 01.09.2022 - 07:57
komentářů9(5.)
snake_01: je to dobrý, člověka, aspoň mně, to nutí přemýšlet, ta odštíplá šestka vytváří další příběh. Šestka - šest let, proto dětský?
přidáno 01.09.2022 - 07:18
komentářů11(2.)
Honzo, ráda, prozkoumám pečlivěji tvé dílko, ale až po víkendu, jsem pryč...
přidáno 01.09.2022 - 01:43
komentářů5(5.)
Podepsal jsi, hochu, smlouvu,
nekřič: "Nechci dělat slouhu!"
Když jsi jednou u linky,
šlapej jako hodinky!

Šroubuj či zapojuj dráty,
co Já řeknu, to je svatý!
Nestrpím tu rozbroje
a maká se ve stoje!
;-)
přidáno 31.08.2022 - 23:18
komentářů9(4.)
Ziny: Ani to není napsané nejlíp. Rukopis je prostě rukopis, (bez metafory) a zub je dospělý, ale zřejmě to z toho nejde správně pochopit...
přidáno 31.08.2022 - 23:16
komentářů9(3.)
Můra73: Vím, jak to myslíš, potřeboval jsem ale, aby jasně vyplynulo, že zub je lyrického subjektu, který je dospělý, zatímco rukopis je dětský. Jak je vidět ze Ziniho komentáře, možná se to i tak nedaří správně evokovat.
Kdyby první verš zněl:
odštíplá šestka ---
asi by to tomu moc nepomohlo :o) Ale zapřemýšlím na tím, protože se mi evidentně nepodařilo u čtenářů evokovat ten správný motiv (příběh).
přidáno 31.08.2022 - 23:09
komentářů5(1.)
Tohle je povedené. Není to sice žádný objevný světoborný text, ale za několika málo detaily, které jsou dobře čitelné a propojitelné, se skrývá nedořečený (dojemný) příběh.
Pěkná práce.
přidáno 31.08.2022 - 23:05
komentářů6(3.)
horko a prší ---
v kukuřičném bludišti
běžím po hlase
přidáno 31.08.2022 - 22:50
komentářů6(2.)
Strach, že jo? Z jézedáků, nebo divočáků? Vyvolalo úsměv, takže senrjú. Je to takový ušišlaný, vzhledem k tématu, proč ne? Byl bych zvědav jestli bys to přečetla.
:-)
přidáno 31.08.2022 - 22:50
komentářů6(1.)
Š š ššš, š šepotá Krásně libozvučné.
přidáno 31.08.2022 - 22:46
komentářů9(2.)
Sedím si na vedení, potřebuji profouknout závity, pořád bloumání nad tím dětským rukopisem, připadá mi to, jako by jsi měl ještě mlíčňáky. Nebo ti ten zub vyrazilo dítě? Nebo obraz úplně bez fantazie a metafory, tvůj ulomený kousek zubu zabalilo dítě do listu loňského školního sešitu. Bavím se tím, úžasná látka před spaním.
přidáno 31.08.2022 - 20:48
komentářů16(12.)
snake_01: Děkuju, Pavle, pro mě je skrze autorské brýle opravdu těžké odhadnout, jak moc mám v tomhle konkrétním případě odkrýt čtenáři, aby plně pochopil, ale nedopověděla jsem úplně.
Jste s kmotrovem, Gorou a Zinym zvyklí v haiku hledat přesahy, přesto vnímám, že je možná tenhle text v současné podobě uzavřený moc.

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming