Co dodat, Miňko a Snake už to řekli. Hezké.
Jednou mněl táta na zadním špinavém okně nápis, nauč se parkovat, vole.
Jednou mněl táta na zadním špinavém okně nápis, nauč se parkovat, vole.
Lenča: já a určitě i J.H. děkujeme.
Gora: tak hezkou cestu a šťastný návrat.
Neu: Je to polovina sbírky, druhou vložím později. Chvála ale patří J. Hájíčkovi, který sbírku napsal, já mu ji jen zprznil.
Četla jsem nadvakrát, ale stalo to zato. Moc se mi líbí :-)
snake_01: je to dobrý, člověka, aspoň mně, to nutí přemýšlet, ta odštíplá šestka vytváří další příběh. Šestka - šest let, proto dětský?
Honzo, ráda, prozkoumám pečlivěji tvé dílko, ale až po víkendu, jsem pryč...
Podepsal jsi, hochu, smlouvu,
nekřič: "Nechci dělat slouhu!"
Když jsi jednou u linky,
šlapej jako hodinky!
Šroubuj či zapojuj dráty,
co Já řeknu, to je svatý!
Nestrpím tu rozbroje
a maká se ve stoje!
;-)
nekřič: "Nechci dělat slouhu!"
Když jsi jednou u linky,
šlapej jako hodinky!
Šroubuj či zapojuj dráty,
co Já řeknu, to je svatý!
Nestrpím tu rozbroje
a maká se ve stoje!
;-)
Ziny: Ani to není napsané nejlíp. Rukopis je prostě rukopis, (bez metafory) a zub je dospělý, ale zřejmě to z toho nejde správně pochopit...
Můra73: Vím, jak to myslíš, potřeboval jsem ale, aby jasně vyplynulo, že zub je lyrického subjektu, který je dospělý, zatímco rukopis je dětský. Jak je vidět ze Ziniho komentáře, možná se to i tak nedaří správně evokovat.
Kdyby první verš zněl:
odštíplá šestka ---
asi by to tomu moc nepomohlo :o) Ale zapřemýšlím na tím, protože se mi evidentně nepodařilo u čtenářů evokovat ten správný motiv (příběh).
Kdyby první verš zněl:
odštíplá šestka ---
asi by to tomu moc nepomohlo :o) Ale zapřemýšlím na tím, protože se mi evidentně nepodařilo u čtenářů evokovat ten správný motiv (příběh).
Tohle je povedené. Není to sice žádný objevný světoborný text, ale za několika málo detaily, které jsou dobře čitelné a propojitelné, se skrývá nedořečený (dojemný) příběh.
Pěkná práce.
Pěkná práce.
Strach, že jo? Z jézedáků, nebo divočáků? Vyvolalo úsměv, takže senrjú. Je to takový ušišlaný, vzhledem k tématu, proč ne? Byl bych zvědav jestli bys to přečetla.
:-)
:-)
Sedím si na vedení, potřebuji profouknout závity, pořád bloumání nad tím dětským rukopisem, připadá mi to, jako by jsi měl ještě mlíčňáky. Nebo ti ten zub vyrazilo dítě? Nebo obraz úplně bez fantazie a metafory, tvůj ulomený kousek zubu zabalilo dítě do listu loňského školního sešitu. Bavím se tím, úžasná látka před spaním.
snake_01: Děkuju, Pavle, pro mě je skrze autorské brýle opravdu těžké odhadnout, jak moc mám v tomhle konkrétním případě odkrýt čtenáři, aby plně pochopil, ale nedopověděla jsem úplně.
Jste s kmotrovem, Gorou a Zinym zvyklí v haiku hledat přesahy, přesto vnímám, že je možná tenhle text v současné podobě uzavřený moc.
Jste s kmotrovem, Gorou a Zinym zvyklí v haiku hledat přesahy, přesto vnímám, že je možná tenhle text v současné podobě uzavřený moc.

