Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 01.03.2013 - 21:16
komentářů5(1.)
Kéž by to nebyla pravda.
Povedené. :)
přidáno 01.03.2013 - 20:54
komentářů13(7.)
smutná, krásná...líbí se mi už od začátku celá :)
přidáno 01.03.2013 - 20:52
komentářů17(11.)
kmotrov: ngc 6334: nepřítelem jsou morální předsudky, usměrňování, potlačování osobnosti, očekávání okolí, od dětství je nám cosi vštěpováno, schází povzbuzování a chvála. Pak se těžce volně dýchá, těžce se hledá svobodná cesta, ale jde to! Nakonec si za svůj život stejně můžeme my sami, máme ho ve svých rukou, jen někdo to má těžší, tak asi. Moc díky za reakce.
přidáno 01.03.2013 - 20:39
komentářů17(10.)
Makyna: díky Maky
přidáno 01.03.2013 - 20:29
komentářů4(4.)
Souhlasím s Vivi.
přidáno 01.03.2013 - 20:28
komentářů8(6.)
Kdybys na začátku odpustil ty velké písmena, byl bych spokojenější. Ale jinak je fajn :)
přidáno 01.03.2013 - 19:15
komentářů17(9.)
Kdo je nepřítel?
Bůh, osud?
Nevyřčený, ten kdo(co) nám bere svobodu.
Máme ji skutečně v rukou, nebo je to iluze? Zbožné přání.
Závěr je opět bluesově syrový.
To blues Ti sluší...
přidáno 01.03.2013 - 18:43
komentářů12(12.)
Kuzma::-D
přidáno 01.03.2013 - 18:30
komentářů13(6.)
Viviana Mori: každý najde cestu k lásce :-) jinak moc děkuji. Jsem ráda, když někoho z mých básní část zaujme. Obvzlášť tebe. :-)
přidáno 01.03.2013 - 18:24
komentářů6(5.)
Nevím jak vám, je pěkná líbí se mi, dítě je prostě poklad aspoň je o čem psát, prostě když dítě rádi máme a milujem tak to vycítíme každý jinak.
přidáno 01.03.2013 - 17:56
komentářů9(5.)
Čeština?
(what will we do...)
přidáno 01.03.2013 - 17:37
komentářů4(2.)
štiler: Asi máš pravdu s těmi rýmy, dřív jsem zkoušel psát jen povídky, takže o poezie toho moc nevím. V dalších pokusech se na to budu snažit dávat pozor. Díky za komentár a rady :)
přidáno 01.03.2013 - 17:30
komentářů4(1.)
nenuť se tolik k těm rýmům (teda, jestli to měli být rýmy), jsou gramatické, neznělé a svazují tě. To se pak těžko poznává, o čem to je. O všem? To je moc...
Pokus je to pokusoidní, ale pokoušej se dál, zkus různé změny a bude to časem lepší. Klasická rada, he
přidáno 01.03.2013 - 17:23
komentářů7(7.)
shane: :)
přidáno 01.03.2013 - 17:22
komentářů7(5.)
Viviana Mori: Děkuji za kritiku, chyba opravena :) Je to spíš tentokrát popisovější, nikdo neřekl a ani já že báseň se točí jen o citech. U většiny mích básní to tak je, člověk ale občas udělá vyjímku a zkusí jiný úhel pohledu na ztvárnění. Záleží tedy na pohledu čtenáře který styl se mu líbí více. Děkuji, tobě též a snad i děkuji za pochopení :)
přidáno 01.03.2013 - 16:34
komentářů111(94.)
Vladan: No to právě dělají i ty krajní případy věřících. Separují vědu od náboženství. Ale stojí na opačné straně barikády. Jsem v tomhle tak nějak mezi, spíš na straně vědy, ale nepřijde mi, že separuju pohádku a exaktní vědu. Spíš nahlížím na vědu jako na prostředek vysvětlování mýtů. Jako na pomůcku, která ukazuje náboženství v jasnějším světle. Být po mém, tak se všechno bádání zaměří na náboženství a potvorzuje a vyvrací. Ale ono si to jde všechno svou vlastní cestou.

A ještě je tady problém s proroky. Ten jsme ještě nenakousli. Takový Mohamed dal dokupy Korán, dočista sám, na základě božských vizí. Tenhle tradiční a zásadní způsob komunikace s Bohem by se měl nějak vědecky vysvětlit. Vymyslel si Mohamed všechno na základě halucinací a snů? Nebo ne? A proč on a ne někdo jiný? Na Koránu je úžasné, že je tak přímý a naturalistický. Není tam moc prostoru na filozofické polemiky, jako v Novém zákoně. No uznej, můžeš s čistým svědomím označit Mohameda za snílka a lháře? Jen na základě vnějšího pozorování to neodhalíš. Potíž s proroky je ta, že jim se napřed dostalo vidění, oni ho roztroubili po okolí a pak objevili důkaz. Ergo varovali jaksi a priori. A není to problém jen proroků, ale celkově věštců všeho druhu, pojem předtucha je něco tak nevědeckého, neempirického, ale kdo to nikdy neměl, neví o čem je řeč. Dejavi, prorocký sen. Nelze na to pokaždé aplikovat teorii kognitivní asociace.
přidáno 01.03.2013 - 16:16
komentářů8(5.)
Za ten obrázek máš u mě plus. Jinak... líbí se mi celkem ty dva poslední řádky...stačí to? :-D
přidáno 01.03.2013 - 16:15
komentářů6(6.)
martafon.bl: Ano, to jsem pochopila. Jen jak říkám, nesedlo mi to tam, je to hodně všeobecný a hlavně užívaný obraz. Možná až moc, proto.
přidáno 01.03.2013 - 16:13
komentářů4(3.)
Nu... já to chápu, tyto pocity jsem také měla. Také jsem takto psala... ale tudy cesta nevede. Možná kdyby ses na to podívala i z jiné stránky a vnesla do toho trošku vtipu, nebo něčeho, nad čím by se čtenář mohl zamyslet... ale jsi mladá, když budeš chtít, tak se vypracuješ. Neberu to jako báseň, to by bylo špatné, spíš jako výkřik, ze kterého je cítit hodně smutku. Poetickou hodnotu to bohužel nemá, obsah je zase příliš přímočarý takže komentovat je těžké. No... uvidíme. Piš dál. :-)
přidáno 01.03.2013 - 16:10
komentářů7(4.)
Máš v tom koukám velkej nepořádek...nevím jak v citech, do toho nevidím, ale v těch rýmech teda ano. Erozy? Nemělo by být spíš měkké? Dle mě teda ano. Myslím, že i špatné city si leckdy zaslouží lepší zbásnění, tady mi to připadá spíš jako faktický popis, navíc ještě bez rytmu... :-/ Říkám to jen proto, že napsat "pěkné" aniž bych si to doopravdy myslela, mi nepřipadá fér. Beru ohled na pocity i na to, že ne vždycky se jde vyjádřit originálně, dokonale rytmicky atd. Ale autor by neměl zabředávat a měl by si uvědomit, že psát se dá různě a ne tak, jak píše milion dalších lidí na planetě. Chce to víc probouzet fantazii. Hodně štěstí.

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

Wprices.com

Životní náklady - Všechny ceny na jednom místě

© 2007 - 2025 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming