Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 23.02.2017 - 18:16
komentářů33(24.)
Zamila: Vkládám to, co umím. Pokud by byla poezie doopravdy důležitá pro tebe, tak by si neurážela začínající psance. Já udělala to nejlepší, co zatím umím. A věřím, že se zlepším.

Tomům komentář byl směrodatný. To o těch tvých říci nemůžu. Toma nikdo neurážel. A myslím, že jsem kritiku od Toma, Orionky, Casa.de.locos, přijala s pokorou.
přidáno 23.02.2017 - 18:11
komentářů33(23.)
linoryt: Ježiši, pořád zaměňujete autora s jeho poezií - není to totéž ! A tady jsme přece (byli) od toho, aby nám šlo o dílo, nikoliv o člověka. Pokud by tu každý vkládal cokoliv, co ho zrovna napadne, aniž by to doladil do nejlepšího možného konce, jak by to tu asi vypadalo ...? Ale chápu, že pro někoho je kritika prostě jen urážka ega, někdo holt nechce slyšet, že se má nad tím, co vkládá, zamyslet. Tak jen se dál plácejte po rameni, jak jste skvělí. A nezapomínejte pak nekomentovat (nebo naopak hanit) díla kritiků. Tom píše skvěle a řada dalších tady, tak se učte od nich, pokud je pro vás poezie důležitá. Ale asi ne příliš.
přidáno 23.02.2017 - 18:07
komentářů33(22.)
Zamila: Tak to vůbec potom nechápu. Existují osobní vzkazy. Neútočím. Pokud pod mou báseň píše někdo, že je plevelem, tak to bez povšimnutí nechat ale nemůžu.
přidáno 23.02.2017 - 18:03
komentářů14(7.)
Krásná ... Skvělá obrazotvornost ... Kam ty na ty obraty furt chodíš ... Do školy ? :-D ;-)
přidáno 23.02.2017 - 17:57
komentářů4(2.)
Čerstvá, viď ? Pěkná :-) A propos proč tam ale nemáš "ocit" ? ;-) A docela dole patří "mně" ;-)
přidáno 23.02.2017 - 17:54
komentářů33(21.)
linoryt: Ano, to opravdu patřilo Orionce. A nic irelevantního na svém komentu nevidím. Ale jak vidím, útoky na osobu Tě baví, takže konstruktivní kritika zde opravdu nemá místo. Tak si dál pište, co chcete, zřejmě to opravdu děláte jen pro radost a pro setrvání na místě. Tak do toho :-)
přidáno 23.02.2017 - 17:45
komentářů4(1.)
Moc hezké =)
přidáno 23.02.2017 - 17:42
komentářů5(2.)
Přijde mi to prožité, proto tak citlivé, moc hezké =)
přidáno 23.02.2017 - 17:16
komentářů33(20.)
Zamila: To asi nebylo adresováno Orionce, že?

Jedna báseň na kterou se snesla tsunami kritiky ze 14, to mi příjde jako úspěch. Jsem asi plevel. Nadějí mi budíž, že i plevel má krásné květy.

Souhlasím, že by kritika neměla být útočná. Přečti si ještě jednou, co jsi napsala a zhodnoť, jestli se toho držíš. Pokud chceš kritizovat mou tvorbu, tak ať! Jen nechápu, proč do toho taháš své životní příběhy, příjde mi to irelevantní.

Cituji: "Tady to sakra nemá bejt o útocích kritika na kritizované a naopak, ale zejména o dílech, práci a zlepšování. Jen jestli se tady někdo chce vůbec zlepšovat ..."
Poslední věta opravdu útočná není. :)

Tady jen malá kritika kritiky. I ta má svá pravidla!
přidáno 23.02.2017 - 16:59
komentářů33(19.)
Orionka: Proto Ti uvádím, na jakém webu začínat. A většinou to funguje tak, že čím větší pecku od kritiky dostaneš, tím víc se nad sebou a svojí tvorbou zamyslíš. Víš, jaké to je, probírat se tady min. patnácti podobnými kousky než se dostaneš k pár dobrým básním ? Nemělo by se to tu zaplevelovat. A víš, kolikrát mi Puero a jiní (i na piste-povidky a jiných portálech) napsali, že to a tamto je fakt sra*ka ? A napsali také proč. No, a tady je špatně úplně všechno. K tomu by se on třeba ani nevyjadřoval. Je třeba číst dobré autory - amatérské nebo ty klasické literární... Vždyť se stačí i podívat třeba na NoWiše, jak tady psal v šestnácti, na casu de locos a další ... A učit se a učit. Na mě padlo a padá tolik kritiky - a ačkoliv padá i na mě jako člověka (kterého si tu řada plete s pokrouceným virtuálním já) - s kritikou od kohokoliv se nad tou svou věcí zamyslím ... Tady to sakra nemá bejt o útocích kritika na kritizované a naopak, ale zejména o dílech, práci a zlepšování. Jen jestli se tady někdo chce vůbec zlepšovat ...
přidáno 23.02.2017 - 14:29
komentářů33(18.)
casa.de.locos: Díky. Třeba se v budoucnu dočká téma lepšího zpracování. :) Ale nevím, jestli v té době budu ještě tolik podléhat hyacintům.
přidáno 23.02.2017 - 14:28
komentářů33(17.)
Devils_PIMP: Vyšší význam? Nezaujala, nebavila?
Nesouhlasím, zaujala tě očividně svoji nanicovatostí, dle tvých slov, jinak bysis nedal tu práci psát takový zlý a nekonstruktivní komentář.
přidáno 23.02.2017 - 14:22
komentářů33(16.)
Tom Cortés: Musím s tebou částečně souhlasit. Chyby tam byly a asi i jsou. Drhne. Teď pro mě vyvstává otázka - Je to tedy báseň nehodná sdílení? Zatím asi nejsem tak zdatná pisatelka, ale když jsem ji psala, tak jsem do ní dala všechny své dojmy a pocity daného momentu a asi i schopnosti. Zavrhnout tu báseň, nebo přepisovat ( o což jsem se pokusila a dopadlo to ještě hůř :D :D ) by mi přišla škoda. Je to jedinečné, ač nedokonalé zachycení pro mě důležitého okamžiku.

Souhlasím, že plácat se po ramenou a honit si pérka nemá moc význam. Nevím ale jak to na Psacích chodí, jsem tu jen měsíc. Možná se mě chtěli jakožto nováčka zastanout, což mi příjde milé. Jsem křehký člověk, tak stejně jako jsou básně.
přidáno 23.02.2017 - 14:13
komentářů8(4.)
Hm, pošmákla jsem si. I když ten vznešený básnický jazyk není úplně moje gusto, tady se mi moc líbí.
přidáno 23.02.2017 - 14:13
komentářů33(15.)
Orionka: Díky za konstruktivní kritiku. :) Ono to původně bylo stavě :D nějak jsem se snažila to opravit, když Tom říkal, že je tam chyba a trochu jsem to nezvládla.
přidáno 23.02.2017 - 14:10
komentářů5(1.)
Oj. Na to, že se vlastně nikdy nestalo, působí až podezřele autenticky ;-). Moc pěkné, ze života, i v tom tápání a závěru, ke kterému báseň neodvratně směřuje, protože přesně tam chce být směřována...
přidáno 23.02.2017 - 13:38
komentářů1(1.)
jestli můžu malinko upravovat ..
je to celé super, jen ten rytíř na koni je moc doslovný .. nějak bych to celé opsal v náznacích :-)

zato konec je přesně podle mě
přidáno 23.02.2017 - 13:30
komentářů12(11.)
Nikytu:
přidáno 23.02.2017 - 13:21
komentářů12(10.)
Tom Cortés: Taky právě nevím. Je to oříšek. :-) Ale i tak skončila v mých záložkách.
přidáno 23.02.2017 - 13:02
komentářů12(9.)
Nikytu: potřeboval jsem slovo, které tomu alespoň částečně dá pointu. Po pravdě, taky si myslím, že by to mohlo končit lépe. Ale na druhou stranu mě to nebavilo tolik, abych to nějak měnil. Možná časem. Díky za komentář! :)

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

Wprices.com

Životní náklady - Všechny ceny na jednom místě

© 2007 - 2025 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming