Pokud autor umí nahlížet na život skrze přírodní scenérie, není nikdy ztracen. Ta náruč je bezmezná a vždy pohladí a obejme.
Když v horkém létě zamrznou jezera.
Pod nimi těžce hledá se.
Ta duše stracená
Pod nimi těžce hledá se.
Ta duše stracená
Konzervovat lásku.
Jak slova uvězněné v pasku.
Zapouzdřit ten cit?
Tak mělo být?
Do doby robotické.
Kam pkděloby se vše lidské.
Éčka,barvyva,slova hřejivá
lechtivá.
Konzervovat něco z láskou.
Ne však cit.
Zmrtvělby
Jak slova uvězněné v pasku.
Zapouzdřit ten cit?
Tak mělo být?
Do doby robotické.
Kam pkděloby se vše lidské.
Éčka,barvyva,slova hřejivá
lechtivá.
Konzervovat něco z láskou.
Ne však cit.
Zmrtvělby
Free form haiku. Mezi známé autory se řadí Kerouac, nebo u nás Roman Szpuk. Vnitřní obsah, byť podaný velmi autenticky ale neznamená, že lze zcela rezignovat na formu. Haikařům by spíš než odklon od 5-7-5 vadila metafora v závěru, která do haiku nepatří. Moc pěkný text.
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Dimi [18], HloubkovyPlavec [16], Ultramisicka [10]» řekli o sobě
NoWiš řekl o dvakredencedekadence :Jednou mi hasila obličej, když jsem se popálil. Dodnes mi tam nerostou vousy. Prý to pak chutnalo jako karamel. Jednou mě popálila. Rusalka bez rybníčku, bolavá duše, námět na mý nejkrásnější básně. Kupodivu pořád šťastná, i když byste to do ní neřekli. Bolavá a šťastná. Jako odřený koleno v létě. Mám tě rád. Koleno, poleno.

