![]() |
komentáře uživatele :
povedené, těžko věřit, žes chtěl psance jako já ochudit o takovou hezkou věc. Nevím, ale nějak mi to připomíná Nedvědy.
inu je to tak nějak ušité rychlou jehlou, pokoušíš se o rýmy, ale ony tam vlastně nejsou, jen takové pokusy ano. No a taky ty archaismy: lkát. Přepisuješ svoje díla? (klidně řekni že jo, já to taky dělám) Jsem často nespokojený s výsledkem a pak si s tím tak dlouho hraju až jsem spokojený. (teda ta poslední věta vyznívá dost dvojznačně)
není to zrovna moje káva. Já radějc víc psychotické veršíky. Zastavil jsem se už na té první chybě a chtěl něco říct, ale pak jsem si uvědomil, v jaké rychlosti to muselo vzniknout a poněkud jsem ....ano vyplázl jazyk a zašklebil se. Ovšem to je pochvala!
já se klaním a tleskám, je to PERFEKTNÍ. Asi půjdu dneska spát až hodně pozdě ráno a budu si to furt pouštět až do zblbnutí a pak se budu všude chlubit
Jsem velmi zpokojen, hlavně ten echoefekt mě dostal a taky, že to má takovou spirálovitou melodii, ta se přesně hodí k takovému cestování výšinami. Perfektní
Jsem velmi zpokojen, hlavně ten echoefekt mě dostal a taky, že to má takovou spirálovitou melodii, ta se přesně hodí k takovému cestování výšinami. Perfektní
i postarší mistr tesař se semtam utne. (při vzpomínce na tohle rčení se mi vybaví bezruký tesař s vyděšeným výrazem nad ztrátou krve.) cmaták sem, cmaták tam, hlavně že víme o čem je řeč.
Nahlížet skrz tvoje verše do tvého nitra je zážitek. Líbí semi to.
o politice? proboha kolik mu je? V těch verších to je takový nervní prvek.
a teď poprava!
že můžu sebou nekončit? Tohle (těch čtyři slova, těch 19 písmen) je špatně. Jakoby zborcenou pyramidu skládali od vrcholu. Rozpálen jsem já, jako kritik, uchvácen je anonym a poničená je ta básnička. Dott, umění poezie tkví v dokonalém řazení a výběru těch pravých slov, kterými lze popsat důležitou myšlenku. Je to jako s kávou - z reklam - kde ubozí chudí číňani na plantážích vybírají z těch nejzralejších plodů kávová zrnka, ta se pečlivě balí a ty si na nich můžeš vychutnat okamžik, kdy nikam nespěcháš, kdy máš čas a cítíš se skvěle a můžeš se dokonale soustředit, třeba na básničky. Představ si, že jsou tvoje básničky jídlo. Co by to bylo? Těžký nedělní oběd, po kterém máš vředy (dlouhé básně), jednohubka, po které máš chuť na další kousky, či sladký dezert, kterého chuť zůstává v ústech ještě dlouhou dobu?
Tahle básnička je jako kyselá okurka. Zblajzl jsem ji naex a musím ji zapít.
Jo a začínáš-li velkými písmeny, naznačuješ tím, že jde o větu a ta by měla končit tečkou.
že můžu sebou nekončit? Tohle (těch čtyři slova, těch 19 písmen) je špatně. Jakoby zborcenou pyramidu skládali od vrcholu. Rozpálen jsem já, jako kritik, uchvácen je anonym a poničená je ta básnička. Dott, umění poezie tkví v dokonalém řazení a výběru těch pravých slov, kterými lze popsat důležitou myšlenku. Je to jako s kávou - z reklam - kde ubozí chudí číňani na plantážích vybírají z těch nejzralejších plodů kávová zrnka, ta se pečlivě balí a ty si na nich můžeš vychutnat okamžik, kdy nikam nespěcháš, kdy máš čas a cítíš se skvěle a můžeš se dokonale soustředit, třeba na básničky. Představ si, že jsou tvoje básničky jídlo. Co by to bylo? Těžký nedělní oběd, po kterém máš vředy (dlouhé básně), jednohubka, po které máš chuť na další kousky, či sladký dezert, kterého chuť zůstává v ústech ještě dlouhou dobu?
Tahle básnička je jako kyselá okurka. Zblajzl jsem ji naex a musím ji zapít.
Jo a začínáš-li velkými písmeny, naznačuješ tím, že jde o větu a ta by měla končit tečkou.
na téhle tvoji básničce jde jasně vidět, jak moc ovlivňuje celkový úsudek ostatních první komentář. Kdyby začínal: Je to bezva... ; jistě by tak vyzněly i ty ostatní. Všem by bylo trapně vyčnívat.
No grafická úprava jedna s hvězdou,
myšlenka: docela free
styl: inu řekl bych adekvátní k myšlence, konečně je to psáno z pohledu druhého pohlaví, takže tam jde spíš o tu empatii, to se cení.
jazyková úprava: celkem děs, ale oko laika to nevnímá, takže dílo prošlo.
No grafická úprava jedna s hvězdou,
myšlenka: docela free
styl: inu řekl bych adekvátní k myšlence, konečně je to psáno z pohledu druhého pohlaví, takže tam jde spíš o tu empatii, to se cení.
jazyková úprava: celkem děs, ale oko laika to nevnímá, takže dílo prošlo.
tedy ten kvil....slovo, které by se hodilo tak do oběšence. Je to takové nepoživatelné slovo. Jo a řvát duše nepřestane ani po smrti. Moje duše bude tak řvát, že všichni špatní básníci ohluchnou. A ohluchne i Kozlová, která bydlela v paneláku o patro pod náma a když jsme ji vytopili vždycky si na nás stěžovala a měla knírek!
Dílo prošlo.
Dílo prošlo.
náhodou jsem to přečet. Ten tvůj styl nekomentuju ten je prostě tvůj no ale bylo to napsáno celkem hezky. Ano. Pocity jsou stále víc umělé a komerční je to tak. hezky vyjádřeno, byť tu mezeru jsem nepochopil a ten komentář od Me atd. mě docela naštval, takže jsem se snažil vcítit do té básničky a napsat něco racionálního a ne: neshazuj to, nezahazuj to vsecko
Co ti tyhle komentáře vlastně dávají? Proč ti to Me atd. nenapíše na mejl?
Co ti tyhle komentáře vlastně dávají? Proč ti to Me atd. nenapíše na mejl?
konec trochu sklouznul kamsi do přespříliš upřímné reality, ten začátek byl takový libější. Je to hezké ano.
Lay, upřímně, tohle je tvoje nejdokonalejší básnička za poslední dobu. Gratuluju.
A proč? Úchvatný začátek, skvělý prostředek (konec sice trochu kulhá, ale i ten je skvělý) něco mezi realitou a ideálem. Skvělé obraty. Moc tě nečtu, páč mi tvůj styl dvakrát nesedí, ale tohle je supr. (tenhle týden už sedm nul a tohle je první stovka)
A proč? Úchvatný začátek, skvělý prostředek (konec sice trochu kulhá, ale i ten je skvělý) něco mezi realitou a ideálem. Skvělé obraty. Moc tě nečtu, páč mi tvůj styl dvakrát nesedí, ale tohle je supr. (tenhle týden už sedm nul a tohle je první stovka)
hmm. K tomuhle mi pošli stručně o čem to je, jinak si to nedokážu nikam zařadit.
pominu, že je to vlastně rasistické a ne vlastenecké, protože každý kdo má české občanství je náš spoluobčan (byť k romům nijaké sympatie necítím, páč Ostravu znám) a přejdu rovnou k tomu že jako básnička to taky není žádná sláva. Hodilo by se to tak leda do novin Národní strany nebo tak něco.
(Pokud to bude číst Tom: netvrď že tvoje antipatie k romům ti nebrání hledat v tomhle škváru umění.)
(Pokud to bude číst Tom: netvrď že tvoje antipatie k romům ti nebrání hledat v tomhle škváru umění.)
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Nuada [18], Darius [18], vladimír nosek [16], annaav [10], Vít Bedník [1], d_svobodova [1]» řekli o sobě
Martin Patřičný řekl o (ne)známá_firma :Před pár lety literatura přežila i svůj šílený nadbytek, těch, kdo píší, začalo být víc, než těch kdo čtou…ale – došlo k něčemu jinému: Tak dlouho se čekalo, že knihu zlikviduje televize, že knihy a čtení změní čtečky a audioknihy, o internetu nemluvě. Ale njestalo se to. Co se stalo doopravdy? Proměna je v tom, že vyhrály ženy. A vůbec nejde a nešlo o nějaké zápolení či o vítězství. Prostě jen daleko víc žen než mužů kupuje knihy, daleko víc žen čte a dnes myslím že i víc žen píše. Ženy zkrátka převzaly žezlo i otěže literatury a muži se sami odsunuli na vedlejší kolej, mimo mísu. Co všechno se muselo stát a stalo se od těch časů, kdy muži psali skoro všechny knihy a stvořili i všechny ženské postavy, o tom mám pár poznámek pod článkem. Literatura, královna kniha, byla vždycky něčím a nějak „ohrožená“. Teď tedy odkládá brnění a obléká košilku a sukni. Proměna literatury začíná. Co přinese, bůh suď. Nebo spíš bohyně?


