

Mám čtyřverší strašně rád. A tahle jsou překrásná. Nejúžasnější je pro mě asi to poslední. Připadám si, jako kdybych četl Oříšky pro černého papouška. Ono se to nezdá, ale dostat do čtyř veršů všechno, co chce člověk říct - tak, aby tam nic nescházelo a nic nepřebývalo, není zas tak jednoduché. Miluju tohle Skácelovo:
"dospělé básně chodí vzpřímené
čtyřverší ale čtyřverší má krátká
přicházejí za mnou po čtyřech
jak ovečky a oslík nebo pacholátka"
"dospělé básně chodí vzpřímené
čtyřverší ale čtyřverší má krátká
přicházejí za mnou po čtyřech
jak ovečky a oslík nebo pacholátka"


Amadeo´´: ...no, já spíš už poměrně dlouho přemýšlím o tom, jestli jsem vůbec kdy napsal nějakou opravdu dobrou. Toho se už asi nezbavím. Moc děkuju za Tvá krásná slova. Taky zahřála :-)


lidus: No, troufám si tvrdit, že plagiát to není (aspoň o tom nic nevím). Ale do geniální básně to má taky ukrutně daleko. Tak teď nevím, jestli oba mluvíme o stejné básni. Ne, vážně díky moc za zastavení a za krásný komentář :-)


casa.de.locos: Myslím, že ty opravdu nemáš co závidět, to spíš já bych měl :-) Každopádně mě tvůj komentář strašně těší.


Zamila: dovolil by si trochu opravit - Kovošrot tentokrát není doslova, ale obrazně. Ve skutečnosti se jedná o krycí jméno pro jednu alkoholicko-kulturní instituci v Holešovicích.


a není zima...děkuji, moc se mi tvá báseň líbí


díky díky ta je taková milá a pěkná v tomto ošklivém dni


smutné a krásně vyjádřené - niterné ...


No, "utone-leones" se mi nerýmuje, stejně tak "standarty-bardy" ;-)


Ha ha :-) To je dobrý :-) Tak snad někdy naživo :-) PS: Jo, taky mě ten sraz-nesraz strašně mrzí, kdo by si myslel, že se mi před nim totálně povoře život ... Snad příště a s lepší náladou ...
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Trapné dítě s mastnými vlasy [18], Luciphere [18], synthetic darkness [18], syrda [18], mariaanna [18], Dívka v modrém [18], Špáďa [18], Brunette... [18], jarin [16], devil [14], martinstefko [12], Jakub [11], impi [1]» řekli o sobě
mannaz řekla o Severak :Autor, který má co říct a umí to. Pro mne určitě inspirativní.