Komentáře :

k dílům | k deníkům | k obrázkům
přidáno 19.08.2011 - 22:45
komentářů5(2.)
Děkuji za tenhle text, je to skvělý, přesně dle mého gusta...
přidáno 19.08.2011 - 22:45
komentářů5(1.)
Krásný, Miláčková :)* Inspirováno?..
přidáno 19.08.2011 - 21:13
komentářů10(9.)
LUKiO: Děkuji za odpověď. Hodlám ještě pár básní ze své sbírky postupně zde zveřejnit. Pokud jde o parodii na Polednici K. J. Erbena Domovnice, jde jen o takové uvolnění fantazie a procvičení jednoduchých rýmů. Mějte se fajn a ať se daří v básnické tvorbě. ES
přidáno 19.08.2011 - 21:08
komentářů8(5.)
ARA: Opakování slova "slovo" působí dynamicky, tvoří páteř celé básně, kolem něhož se odvíjí možné následky. Je to opravdu efektní, působivé...
přidáno 19.08.2011 - 21:05
komentářů10(8.)
Derby: fajn, vysvětleno :)
Jen to použití toho googlu a vyhledání spojení je dost nešťastné, když už, tak se dá odkazovat na nějaký slovník spisovné češtiny, ale určitě ne na web, který píše "kdokoliv" a kde mohou být shodné chyby. Samozřejmě v případě nějakých chyb, které zde ale nejsou.

Těším se na další vystavená díla.
přidáno 19.08.2011 - 20:58
komentářů9(8.)
Andy Stoned: definice rapu (zdroj wiki):
Rap jsou rytmicky mluvené rýmy, hra se slovíčky a poezie. Rapping nebo spíš rapování je základním elementem hip hopové hudby, ale také je úzce spojen s hip hopovou kulturou.

V čem jsem tedy mimo? Buď konkrtétní. Kde je rap když podle tebe jinde? Subjektivně to vnímám tak jak jsem to komentoval. Máš jinou definici rapu, vlastní, která je jediná pravdivá? ;)
přidáno 19.08.2011 - 20:35
komentářů10(7.)
LUKiO: Došlo zřejmě k nedorozumění: Domníval jsem se, že v příspěvku narážíte na gramatickou nesprávnost věty "Když máma dotaz vysloví...". Teď jste mi to vysvětlil. Pokud jde o odpověď na 1. otázku: Náhodně jsem v Google po zadání výrazu "dotaz vysloví" našel mezi jinými weby i tu občanskou poradnu, kde uvedený výraz byl použit. Nic jiného tu ve spojitosti s básní není!! Odpověď na 2. otázku: Jsem skutečně autor díla Emil Sedmík osobně. S onou občanskou poradnou či sdružením nemám vůbec nic společného. Použil jsem z ní výše uvedené vyjádření v básni na podporu správnosti gramatického výrazu "..dotaz vysloví...". Myslím, že jsem již tohle nedorozumění vysvětlil, takže věc je jasná v tom, že jste se vyjádřil k celé sloce, v níž spatřujete ono zadrhnutí (oproti jiným slokám). Doplňuji, že báseň jsem složil a dotvářel po 2 měsíce od března do května roku 1972, kdy jsem měl osobní zkušenost se studiem římského práva - ale nikoli takovou, jakou zažil dotyčný student v básni. Zdravím ještě jednou a přeji hezké dny. Emil Sedmík, zvaný Derby.
přidáno 19.08.2011 - 20:34
komentářů9(7.)
LUKiO: Jsi docela mimo. Rap je někde uplně jinde. Čau.

Líbí se mi to. Má to dost do sebe. :)
přidáno 19.08.2011 - 17:49
komentářů10(6.)
Derby: Já ale nepsal nic o gramatické nesprávnosti. Prostě mi při čtení nešla tahle sloka bez zadrhnutí z "pusy", ne tak hladce jako jinde.

A měl bych 2 otázky:

1. Proč odkazujete na naprosto nesouvisející odpověď z diskuzního fóra v tématu "pracovněprávní vztahy"? Pokud je to jen proto, že chcete nějaký SEO efekt, upozorňuji, že všechny odkazy obsahují parametr "nofollow".

2. Proč píšete o sobě jako o MY. Jste skutečně autor díla, Emil Sedmík, osobně? Nebo snad ona občanská poradna, resp. občanské sdružení které to provozuje?
přidáno 19.08.2011 - 17:46
komentářů4(3.)
No jo, je. Ale vidět to, to už je přece úspěch. Já jsem měl pár věcí v kostrbatých poznámkách a trvalo to dost dlouho, než jsem si našel čas a měl chuť se k tomu znovu vrátit. A také jsem se dost divil, že jsem to či ono necítil a nevnímal dřív. :-)
přidáno 19.08.2011 - 17:41
komentářů10(8.)
Vylepšit by to asi šlo, ale ne proto, že by tam něco překáželo. Ale proto, že na nečem takovém se dá vlastně stále něco měnit a pilovat. Mne to nadchlo pro tu srandu i pro ten nápad, který je vlastně prostý, ALE kohoby to napadlo....?
přidáno 19.08.2011 - 16:39
komentářů10(7.)
Díky, teď když si to znova čtu, tak by to šlo ještě vylepšit, ale nechám to. Anebo víte co? - je to záměr :D
přidáno 19.08.2011 - 16:27
komentářů4(2.)
ARA: Díky za pochvalu, snažil jsem se. A o té učesanosti - až potom, co jsem sem báseň vložil, jsem si přečetl něco o rytmu a metru. A pak, když jsem si tu báseň čet ještě jednou, tak jsem se celkem zhrozil, jak je to kostrbaté. :D
přidáno 19.08.2011 - 13:01
komentářů10(5.)
Reakce na komentář LUKiA z 18. 08. 2011 v 23:43: Výraz "Když máma dotaz vysloví" je po gramatické stránce naprosto bezchybný - viz web http://www.iporadna.cz/prace/dotaz.php?question[questid]=21362, kde je v části ze dne
12.08.2011 11:26: Občanská poradna Komunitního centra Krok, Praha 4 uvedeno - viz níže:
"Je možné, že jsme z Vašeho dotazu nepochopili, co konkrétně byste potřeboval vědět, nebyl v něm konkrétní dotaz vysloven." - je to v 3. odstavci odzdola předmětné části internetové poradny. Zdraví autor Emil Sedmík
přidáno 19.08.2011 - 12:38
komentářů10(4.)
Áno. Súhlasím s predchádzajúcimi komentármi. Je to výborné dielo.
přidáno 19.08.2011 - 11:40
komentářů10(3.)
Řikal jsem si, to je dlouhý. Ale pak jsem se u fakt toho smál.
přidáno 19.08.2011 - 11:18
komentářů3(1.)
Stručné, jednoduché, výstižné, rychlé. Není tam moc básnických obrazů, ale chytne to za srdíčko:-)
přidáno 18.08.2011 - 23:48
komentářů8(4.)
Ten závěr se fakt povedl. Opakování slova slovo mě tam nevadí. Dobře :)
přidáno 18.08.2011 - 23:43
komentářů10(2.)
Trošku mi nešla přes jazyk sloka Když máma dotaz vysloví, ...
Nicméně, to je jen drobnost v jinak naprosto špičkové baladě, fakt luxus.
přidáno 18.08.2011 - 21:14
komentářů4(1.)
Překvapuje mne ten jazyk. Kontrastuje pozoruhodně s tvým věkem. Aspoň nevymizí všeliké archaismy, a libozvučné novotvary. Neb kupříkladu struny pnuté - to uchu mému lahodí, ty hračičko.
Ale myslím, že by se to dalo ještě trochu učesat.

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

Wprices.com

Životní náklady - Všechny ceny na jednom místě

© 2007 - 2025 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming