350.gif
datum 24.05.2008
ying-yang 40, muž, maringotka
mailbox

komentáře uživatele komentáře k dílům uživatele :

všechny
přidáno 11.11.2014 - 15:03
komentářů9
taron: Tak to ti díky. Jde zde hlavně o střídání trapnosti s pofidérními nápady, jenž jsem sepsal v lese a cestou domů autem na zadní sedačce v takzvaném výtuhu. Haha. Měj se fajn.
přidáno 11.11.2014 - 09:04
komentářů9
Homér: Fíha, ne, to břicho tě nebolí jako kletba. Za tak úžasné dílo nemůže být kletba. Vono to má šmrnc a smysl ta tvá bášeň ....a třešničkou na dortu je zařazení do básně příroda.
Úžasně, smekám. Líbí, fakt.
přidáno 10.11.2014 - 22:28
komentářů9
puero: Neváhej. Před koncem roku ti lidé utrhají ruce. Jediný účinný lék na vaše zoufalství.
přidáno 10.11.2014 - 22:23
komentářů9
Investuji tedy do svěženek.
přidáno 10.11.2014 - 22:20
komentářů9
puero: To chce svěženku doktora Nuta a když tu není, nezbývá než tu bolest zkusit zaspat. Smrt Vánoce po roce!
přidáno 10.11.2014 - 22:18
komentářů9
Smrt pšoukům!!
přidáno 10.11.2014 - 22:16
komentářů9
puero: Merci, za to že jsi. Pšoukal soukal, normálně z toho mám psychosomatické potíže. Pšoukat, to je nejnechutnější české slovo. Je mi blbě, snad se mi o tom nebude zdát. Nezval byl asi hodně odolnej. Fakt mě strašně rozbolelo břicho, asi bych se neměl vysmívat české poezii, strážce tradice na mě seslal kletbu.
přidáno 10.11.2014 - 19:11
komentářů9
Koko je z kokosu, dáme si do nosu, pro všechny koko (jako)-ty. Nejhorší rýmy mají v TV reklamách. Vymýšlejí je vynervovaní referenti, co nevědí, jestli budou mít zítra ještě zaměstnání, protože mají nařízeno napsat do hodiny báseň na téma, kde se musejí objevit prvky týkající se inzerovaného produktu, včetně toho nevyslovitelného nerýmovatelného jména onoho produktu a to nejlépe minimálně na každém řádku té básně. V nejlepším případě vznikne celá píseň jako: Tak otevři si Jooky a bude ti patřit svět. Jooky nepustíš už z ruky, budeš tančit, dovádět atd.

Poslední jakžtakž reklamní rýmovaná básnička byla u Orion čokoládové znělky co si vzal na starost Ondřej Havelka: Kouzelný ti zazní zvon, když zazvoní Orion.
Rýmy jako kráva-tráva-láva mává jsem našel u velikána české poezie Vítězslava Nezvala. Jako surrealista (daleko předtím než napsal Hymnu Komunistické strany a Stalina) ujížděl na poezii pro dělníky. Byl hluboce přesvědčen, že takový horník, jen vyleze z šachty a zapadne do nálevny, předčítá nahlas soudruhům dělníkům verše. Takže napsal třeba 52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida. Ono sice napsat 52 prakticky stejných básní je docela kumšt, ale už u té páté má člověk chuť tu sbírku odnést do sběrny papíru. Používal rýmy! Aby se zakously lidem do hlavy a nešly vytáhnout. Mimo jiné i krávu-trávu. Lidi ho žrali. Dostával řády, metály, lidé ho do tramvaje nesli na rukou a volali Sláva! Ať žije náš národní básník, básník lidu.

Tak to vidíš. Čím blbější rým člověk vymyslí, tím ostřejšími zuby se lidem zahryzne do života a lidi ho zvěční.

Smrt Krávě-trávě!!
přidáno 08.11.2014 - 00:09
komentářů4
puero: Timothy A. Postovit: Dík, ale stejnak, internet je spíš pro debily.
přidáno 07.11.2014 - 15:37
komentářů4
Skvělá, výstižná, moc se mi líbí.)
přidáno 07.11.2014 - 13:28
komentářů4
Toto je cibórium.
přidáno 03.11.2014 - 13:46
komentářů3
Pěkná homérovina!
přidáno 03.11.2014 - 13:24
komentářů3
libi se mi, ta tva basen, homere..libi se mi moc
přidáno 27.10.2014 - 17:47
komentářů3
že se dá vždycky vrátit
proti společnosti

láska? Láska ...
jo, citlivá, bolavá duše.
přidáno 24.10.2014 - 13:53
komentářů2
dobréééééé
přidáno 24.10.2014 - 11:15
komentářů2
Sdělení je jasné a forma rozhodně originální, i když nejde zrovna o přívětivou báseň. Ale prosím o výklad - co jsou to árenbí děvky?
přidáno 21.10.2014 - 19:59
komentářů3
Orionka: To napsal ještě v době, kdy byl jedním z nás, obyčejným smrtelníkem :-D ;-)
přidáno 21.10.2014 - 19:58
komentářů3
No toto? Dvakrát si protírám oči, jestli to fakt psal Homér :))
Přitulit a spát je dobré heslo, na úvod i na závěr.
přidáno 21.10.2014 - 19:55
komentářů3
To je ale kvalitní kus poezie ... No, vidíš, jak Ti to jde, když se nevznášíš někde nad námi ;-) Pěkný :-)
přidáno 16.10.2014 - 13:58
komentářů5
Začátek je slibnej, pak to jde do ... geodezie :-D
» narozeniny
Boleslava [18], Lilith [18], Sokolička [18], rakůvka [14], Pollux Troy [7], helenato [5]
» řekli o sobě
zamilovana do nezamilovane doby řekla o Rozárka :
Bylo nebylo.. a jednou přeci jen bylo.. a vůbec nikomu nepřišlo důležité, jak je to daleko /jako to obvykle v pohádkách bývá/... viděly se, poznaly se.... a minimálně jedna nikdy nezapomene na slečnu, která si na jejích kolenou četla deník....protože když ji obejmeš, zahrně tě nekonečnou důvěrou tak, že zapomeneš... jaký by to mohlo být, kdyby.... někdy prostě "kdyby" neexistuje.. a pohádky v našich srdcích mají neuzavřené konce, za které na oplátku dáváme a dostáváme naději na "příště"... jsem strašně ráda, že jsem tě mohla poznat... a doufám, že se ještě někdy uvidíme :)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

Wprices.com

Životní náklady - Všechny ceny na jednom místě

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming