|
58.71
|
|
V nevyrovnané rovnici
by velbloud uchem jehly bloudil
a Einstein - jak stehlík
relativně barevný, relativně v pohybu
si vědu vzal
možná doslova
možná ji miloval
a možná se ve hledání spálil
relativně blízko vesmíru
s přebytkem sil
mohl jít pomalu a sám
ale on běžel
letěl
a vědy se nikdy nevzdával.
by velbloud uchem jehly bloudil
a Einstein - jak stehlík
relativně barevný, relativně v pohybu
si vědu vzal
možná doslova
možná ji miloval
a možná se ve hledání spálil
relativně blízko vesmíru
s přebytkem sil
mohl jít pomalu a sám
ale on běžel
letěl
a vědy se nikdy nevzdával.
Tak nějak jsem sem zabloudil. A snažím se dešifrovat, co je tady to L ve vzorci v názvu. Náhrada lambdy, která není na klávesnici? Snaha použít jiný vzorec než ten pro energii?!
Nu, už je to dlouho, co jsem pryč se školy i z oboru...
Nu, už je to dlouho, co jsem pryč se školy i z oboru...
působí na mě při každém čtení jinak.. asi stejně, jako ta rovnice :) nepřehledně v miniaturních kouscích přehledná.. asi nejvíc se mi líbí začátek "v nevyrovnané rovnici by velbloud uchem jehly bloudil"..
Tohle musí vyhrát. Nejde jináč. Je to tu jak prstýnek v bahně. A myslím si, že od toho tyhle soutěže jsou, kdekdo možná něco ušije, dá dohromady nějakou veršovánku, aby se neřeklo, aby byla účast, ale ani chyby v textu si neopraví, prostě žádná snaha, kdekdo si řekne, bože to téma, to téma je děsné, na to přece nejde nic napsat. Ale jde. Na všechno něco napsat jde, a pořádný básník napíše krásnou báseň na cokoliv a pěknou.
Tentokrát ta díla hodnotit nebudu. Jednak se necítím být povolaný, jednak by můj zásah zmařil jakousi průřezovou zkoušku psaneckých chuťových buněk. A ty jsou dost roztěkané. Polovině básniček v soutěži bych dal nulu a s velkými odstupy pak bych hodnotil ten zbytek. Málo lidí se zapojilo, málo jich asi bude hodnotit, soutěživost nula, inu není to trapná, jednoduchá veršotepárna, tohle je těžší.
PS: Jestli vyhraješ a budeš vymýšlet příští téma pro soutěž (která asi jen tak brzy nebude, kdo by tady taky soutěžil, že?), nevymýšlej nic jednoduchého.
Tentokrát ta díla hodnotit nebudu. Jednak se necítím být povolaný, jednak by můj zásah zmařil jakousi průřezovou zkoušku psaneckých chuťových buněk. A ty jsou dost roztěkané. Polovině básniček v soutěži bych dal nulu a s velkými odstupy pak bych hodnotil ten zbytek. Málo lidí se zapojilo, málo jich asi bude hodnotit, soutěživost nula, inu není to trapná, jednoduchá veršotepárna, tohle je těžší.
PS: Jestli vyhraješ a budeš vymýšlet příští téma pro soutěž (která asi jen tak brzy nebude, kdo by tady taky soutěžil, že?), nevymýšlej nic jednoduchého.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Dimi [18], HloubkovyPlavec [16], Ultramisicka [10]» řekli o sobě
Martin Patřičný řekl o (ne)známá_firma :Před pár lety literatura přežila i svůj šílený nadbytek, těch, kdo píší, začalo být víc, než těch kdo čtou…ale – došlo k něčemu jinému: Tak dlouho se čekalo, že knihu zlikviduje televize, že knihy a čtení změní čtečky a audioknihy, o internetu nemluvě. Ale njestalo se to. Co se stalo doopravdy? Proměna je v tom, že vyhrály ženy. A vůbec nejde a nešlo o nějaké zápolení či o vítězství. Prostě jen daleko víc žen než mužů kupuje knihy, daleko víc žen čte a dnes myslím že i víc žen píše. Ženy zkrátka převzaly žezlo i otěže literatury a muži se sami odsunuli na vedlejší kolej, mimo mísu. Co všechno se muselo stát a stalo se od těch časů, kdy muži psali skoro všechny knihy a stvořili i všechny ženské postavy, o tom mám pár poznámek pod článkem. Literatura, královna kniha, byla vždycky něčím a nějak „ohrožená“. Teď tedy odkládá brnění a obléká košilku a sukni. Proměna literatury začíná. Co přinese, bůh suď. Nebo spíš bohyně?

