26.40
hodnoceno 4
kategorie fejetony/ostatní
čteno 683(18)
posláno 0
Za minutu pět. Utkáváme se každé ráno a dnes tu proti sobě stojíme zase. Naše pohledy těsně přivázáné k sobě a tichem proniká jen zvuk vteřinové ručičky loudavě poskakující do cíle. Oba víme co nastane v tu chvíli kdy odbije pátá. už jen párkrát poskočí a jako každé ráno vyhraje ten lepší.
Pět! Moje ruka letí jako blesk k nočnímu stolku, ale už někde v půlce jsem zasažen tou odpornou melodií mého budíku! Každé ráno se dokopávám vypnout ho ještě před tím než začne zvonit!
V ruce třímám teď už neškodný budík, nálada se krčí někde u dna a to že to dneska už asi lepší nebude je téměř jisté. Den který začne takhle je zaručeně jako procházka peklem. Kamkoliv jedeme připadáme si jako při cestě k šibenici, každá činnost je jako nucené práce a ostatní lidé jsou k nám příjemní jako střevní chřipka. Naprosto zbytečný den.
Jednoho večera jsem bubínky drásající skřehot budíku vyměnil za jednu z mých oblíbených písniček. Očekával jsem že se bude můj duel o páté opakovat a písničku začnu naopak nenávidět. Výsledek byl ale úžasný! Budík jsem ráno nechal hrát několikrát dokola, vstal jsem s úsměvem a při čištění zubů jsem dokonce tancoval.
Když přijdeme na to, jak si ráno přivodit ten pocit že jsme naprosto Boží, celý den pak bude úžasný a s úsměvem. Já na to přišel už dávno a každé ráno když si před zrcadlem připnu hvězdu k vestě a nasadím klobouk, mrknu na sebe a řeknu si, že tohle už lepší být ani nemůže. Zkuste to taky ;)
přidáno 06.12.2015 - 10:58
Je to milé a zcela jasné poselství: Myslete pozitivně! Ale tak nějak si nedovedu představit na divokém západě ani stařičký budík se dvěma miskami, natož šerifa s moderním radiobudíkem a kartáčkem na zuby, jak tančí před zrcadlem v koupelně. To spíše jak poskakuje někde venku u studny a pobrukuje si Strejček je vůl! /Vzpomínka na jednu dovollenou, kdy jsme se učili country tanečky a našemu mistrovi pomáhal jeden z nás, který tohle tančil u Jasana Bonuše, který byl na to specialista!/:-)
přidáno 21.12.2014 - 11:03
Dle mého názoru, je tohle dílo totálně mimo soutěžní téma. Je tam sice nějaký ten násilný nádech duelu, ale velice matný. Navíc jít s tak špatnou interpunkcí do soutěže, to je opravdu odvaha ;-) No, bohužel si z toho nějak nemám co vzít. Třeba příště ;-)
přidáno 15.12.2014 - 10:21
Poněkud banální banán.
přidáno 15.12.2014 - 08:03
líbí se mi změna pojetí tématu.. milé osvěžení.. i když, jakmile si dám svou oblíbenou písničku, jako budík, naprosto se mi zhnusí.. :)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Duel : [26.4000000000] | trvalý odkaz | tisk | pdf

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Iphone 13 Pro

Na velkém iPhonu 13 Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2022 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku