nobody
datum 28.04.2021
ying-yang 16, muž
mailbox
děl 9

komentáře uživatele komentáře uživatele :

všechny | k cizím dílům
přidáno 12.05.2022 - 21:20
komentářů2(1.)
Ahoj Lenčo, tak už jsem přečetl všech 12. kapitol. Je vidět, že tě psaní tohoto románu baví. Tak přeju ať ti to vydrží, rád si přečtu i další kapitoly.

Mám pár poznatků. Napočítal jsem 44 krát slovo jsem, v předchozí 11. kapitole jsem napočítal 41 krát slovo jsem. Skus se víc soustředit na slovesa nedokonavá, u kterých děj stále ještě probíhá, místo dokonavých, kde je děj už dokončen.

Například: rozebrala jsem to - rozebírám to; jen jsem tiše kývla - tiše kývám - tiše kývnu; uznala jsem poněkud posmutněle - uznávám poněkud posmutněle; souhlasila jsem naoko lhostejně - souhlasím na oko lhostejně; skoro jsem začala žárlit - skoro začínám žárlit;

s úsměvem jsem pokrčila rameny - s úsměvem krčím rameny; optala jsem se nejistě - ptám se nejistě; atd.
přidáno 07.05.2022 - 03:48
komentářů4(2.)
Přečetl jsem už všech šest kapitol tohohle románu a rád si přečtu i další díly. Je to sice můj první komentář k tomuto románu, ale to asi proto, že si nejsem úplně jistý co na to říct. Chtěl jsem totiž napsat komentář, který by byl užitečný.

I když andělé a esoterika, vyvolávání duchů, nebo minulé životy nejsou moje oblíbená témata, přesto jsem se docela začet. Některé kousíčky románu mi přišli zajímavé, atmosféra správně tajemná. Hlavní hrdince docela fandím, i když mam pocit, že má v hlavně někdy trochu zmatek, ale aspoň z ní cítím že je to dobrý člověk. A tomu se fandit dá.

Zatím mi chybí nějaká pořádná hlavní zápletka, na tohle jsem trochu vysazený, protože ji hledám vždy. U tohoto románu bych asi čekal zápletku typu souboj dobra a zla mezi anděli a démony. Něco hororově apokalyptického. Ale to je jen můj názor a má představa. Tak hodně zdaru a nepřestávej psát.
přidáno 15.02.2022 - 23:11
komentářů4(1.)
Geniální, tohle se mi líbí.
přidáno 11.02.2022 - 15:33
komentářů4(3.)
Že král pověřil někoho jiného, aby tam jel a věc prošetřil je asi správné. Král nemůže být všude a kdykoliv někam jede, měl by počítat s tím, že se někdo může pokusit o převrat, svrhnout ho a tak králové z praktických důvodů jezdili málo. I když v historii byli takové případy králů, kteří cestovali často, například Karel Veliký, který neustále cestoval. A žádný šlechtic nemohl dopředu vědět, kdy se ukáže právě u něj, což taky drželo šlechtice v patřičných mezích. Jenom mi přijde tak nějak jednoduché, prostě jen někoho pověřit, to toho král moc neumí, když jenom pověřuje. Rád bych se dočetl i co umí, nebo jak je chytrý. Nějaké zamyšlení nad strategickou důležitostí té oblasti, nad vztahy mezi těmi zeměmi nebo tak něco, co by naznačilo možný spor o místa rybolovu. Abych pochopil, že je král uvědomělí a zná svou zemi.
přidáno 11.02.2022 - 15:25
komentářů4(2.)
Motiv s rybolovem a žádostí rozšířit loviště mi připadají zajímavé. Málo ryb pro živobytí a obchod. Já být hrabě tak hlavně zdůrazním, že není dost ryb pro vlastní spotřebu, natož pro obchod, ale předpokládám, že právě tak nějak to bylo myšleno. Ten obchod je asi taky důležitý, když ta zemně jiné zdroje nemá. Takže proč ne. Já jen, že když čtu to slovo obchod, tak mam pocit, že situace není tak vážná a snadno přehlédnu, že není dost ryb k jídlu. Asi by to chtělo zdůraznit, že lidé začínají hladovět, a podtrhnout, vážnost situace.
přidáno 11.02.2022 - 15:18
komentářů4(1.)
Jako celek mi to připadá dobré. Ono napsat začátek je asi těžší, než psát další kapitoly, aspoň teda u mě určitě. Může z toho být dobrá fantazy. Ale pokusím se o brutální kritiku. Ten pták Erunt mi připadá inspirovaný Fénixem, na tom není nic špatného, protože má Erunt i svá specifika odlišná od Fénixe jako třeba ta pečeť. Ale je škoda, že o tom znovuzrození a pečeti se na začátku zmiňuješ hned dvakrát. Lepší je se místo toho o tom ptáku dozvědět něco nového, třeba že je to dravec. Protože to předtím zmíněno nebylo. Trochu to píšeš jako když očekáváš, že čtenář trochu tvou vymyšlenou mytologii zná, když se fungování toho ptáka snažíš vysvětlit, mnoho toho není a spíše to u mě vzbuzuje otazníky. Co je vlastně ta pečeť, jen metafora, nebo snad jde o ten pergamen co si čte a byla rozlomena pečeť toho pergamenu. Odkud se ten pergamen vzal, to ho přinesl ten pták? Nebo to někdo králi přinesl a pták se zjevil, protože král rozlomil tu pečeť? Je tam pár nejasností, které jsem nepochopil.
přidáno 06.02.2022 - 19:13
komentářů1(1.)
Hodně temná až kontroverzní zápletka. Zabití 99 lidí zachrání svět. Asi se to nebude líbit každému kvůli té kontroverzi co z toho cítím, ale pravdou je, že konflikt to je velký. Hororovou atmosféru to má jak slibuješ. Bude zajímavé sledovat, jak se tímhle popereš. Jak se budou vyvíjet motivace hlavní hrdinky, jestli jí ve skutečnosti nechce někdo podvést a záchrana nespočívá v něčem jiném. Cítím v tom hodně etických dilemat. Nebude naopak ztrácet své lidství, když na to přistoupí, nebo se jedná o skutečně nezbytný nutný krok? Tohle je složité téma, tak držím palce.
přidáno 29.01.2022 - 12:59
komentářů2(2.)
Těším se na pokračování. Byla by škoda, nedozvědět se jak to všechno dopadlo. Byl bych smutný a zklamaný :) :) Další kapitolu, moc prosím. :) :) :)
přidáno 29.01.2022 - 12:17
komentářů9(9.)
luciusmius: A naopak někdy dokáže filozofování příběh (román, film) pěkně zazdít. Například Ridley Scott a jeho nový vetřelci (Vetřelec: Covenant), kde se lidem nelíbilo filozofování toho androida, protože tím postavě dával příliš mnoho prostoru a lidé se přišli podívat hlavně na vetřelce. Má zajímavé myšlenky a nápady o androidech, a tak se je raději snažil realizovat v jiném díle.
přidáno 29.01.2022 - 12:09
komentářů9(8.)
luciusmius: Jestli si hlavní postava někdy v průběhu románu trochu zafilozofuje nevadí, naopak to může atraktivitu románu zvýšit, nebo taky zazdít. Protože je důležité takové zamyšlení zasadit do děje, aby to dávalo smysl. Například pokud se stal nějaký zvrat a postava se potřebuje se situací nějak začít vyrovnávat. Nebo pokud postavu čeká nějaké důležité rozhodnutí. Díky tomu je potom filozofické zamyšlení součástí děje.
přidáno 29.01.2022 - 11:56
komentářů9(7.)
luciusmius: Vida, výrazně lepší. Vážně super. Teď už je to ta pravá limonáda, kterou bych neváhal ukázat mamce, protože tohle by jistě ráda četla. Stylisticky už to má rysi románu. Je to psané jako děj a přitom se zachoval ten dívčí, romantický, obrazotvorný jazyk s emocemi. A podařilo se původní myšlenku zachovat. Dokonce je dějová myšlenka lépe viditelná a čitelná.
přidáno 26.01.2022 - 18:02
komentářů9(4.)
Ale jo není to vůbec špatné. Je to psané takovým tím ženským a poetickým jazykem. Velmi obrazotvorné. Takhle to vůbec nedokážu, asi proto že žena nejsem :) Ale líbilo by se mi to umět. Ta zápletka mi tam fakt chybí, bez toho to vlastně nemá žádný děj a je to škoda. Nechci to hanit, protože to pěkné je, ale jestli to má být kniha (román), tak by byla škoda to psát jako filozofickou úvahu, zamyšlení. Nicméně tam možná nějaká zápletka naznačená je. Jednou mu chce jeho dobrotu nějak oplatit, očekávám, že se něco ve zvrtne, a bude pan dokonalí potřebovat lásku a oporu, aby to vůbec ustál. To asi náznak zápletky je.
přidáno 06.01.2022 - 21:24
komentářů2(1.)
Zajímavé. Chvilku mi trvalo pochopit tu akčnější část odehrávající se v hospodě, takže jsem si to musel přečíst vícekrát, ale ten konec v hospodě byl docela vtipný. :))
přidáno 04.01.2022 - 19:52
komentářů1(1.)
už se těším na další kapitolu :)))
přidáno 30.12.2021 - 15:06
komentářů1(1.)
Paráda ultra hustý, napínavý, dojemný a akční. Bomba !!!
přidáno 29.12.2021 - 22:21
komentářů3(3.)
Proto si myslím, že bude Dragon pěkně zuřit, až se armáda vrátí s prázdnou a bude to muset vzít do vlastních rukou. Co si sám neuděláš to nemáš.
přidáno 29.12.2021 - 22:14
komentářů3(2.)
Orkové jsou velcí a nebezpeční, mohla by to být hustá bitva. Jen tak přemýšlím na hlas jak se dá očekávat, dle mých znalostí o Orků, že se to bude vyvíjet. Dragonova armáda asi nesupěje, nebo to bude nerozhodně, nebo Pyrrhovo vítězství. Orkové jsou jako stvoření pro válku. Podle některých webů je jediným důvode existence Orků válka. Pro nic jiného nežijí, je to jejich jediný smysl života a jediný důvod, proč bojují. Kdyby neměli s kým bojovat, nejspíše by začali bojovat proti sobě. Jejich frakce jsou často názorově rozpolcené. Mají své zájmy a soutěží spolu. Jednoduší je, jim něco slíbit a nakecat, postavit je proti sobě. Dragon zatím není dost silný, jediný způsob jak může vyhrát jsou intriky.
přidáno 29.12.2021 - 21:41
komentářů3(1.)
Hustý, takhle má vypadat záporná postava :)))
přidáno 29.12.2021 - 16:51
komentářů3(3.)
Děkuju všem :)
přidáno 29.12.2021 - 12:18
komentářů12(7.)
Nice
1|2|3

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Apple MacBook

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2022 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku