Pro změnu trochu prozaicky. Starší práce ze střední školy - fejeton na téma “A to je ta krásná škola, škola moje - domov můj”.
přidáno 19.11.2015
hodnoceno 2
čteno 554(5)
posláno 0
Nejspíš je až zvráceně nestudentské uvažovat o škole jako o domově. Nicméně se o to teď pokusím. Měl bych v rámci zachování své cti prohlašovat svým druhým domovem hospodu, bohužel škola ji drtivě poráží. I můj hlavní, a zatím jediný, domov se školou soupeří o můj čas téměř rovnocenně.

A v čem je ten druhý domov jinačí oproti čtyřem zdem plných rodinného tepla? Moje rodné hnízdo mi poskytuje střechu nad hlavou a místo pro klidný spánek. Přiznejme si, to škola o některých hodinách také. Skóre? Zatím jedna ku jedné. Plichta. V naší malé sluji mám chápající a milé rodiče s jedním škodolibým a vykutáleným sourozencem. Ve škole mám spoustu chápajících a milých sourozenců a v čele vždy jednoho vykutáleného a škodolibého rodiče. Skóre tedy dvě ku dvěma. Závěrem se dostávám k rozhodujícímu prvku, kterým bude samozřejmě strava. V mém příměstském brlohu, kde vaří chutné pokrmy většinou můj otec a pokud je potřeba ostřejší kuchyně tak i má maličkost, si nemohu na nic stěžovat. Ve většině případů jsem v sedmém, občas i vyšším nebi. A jak mě pohostí můj druhý domov? Vakuově balenými potravinami v mechanických krabicích, které si za můj hlad sobecky berou horentní sumy. Mám-li zájem o civilizovaný oběd na talíři, musím se jít projít ven a navštívit rodinnou kuchyni typového označení vývařovna. Zde sice dostanu na výběr ze dvou jídel, je to ovšem jako moci vybrat mezi provazem a gilotinou. Pokud z tohoto prohlášení nabýváte dojmu, že jsem lehce zmlsaný jedinec, pletete se. Ne totiž jen lehce. Tím upravuji výsledné skóre na tři ku dvěma pro sojčácký hrad.

A proto teď, přímo za touto větou, udělám tečku a půjdu do svého opravdového domova.

přidáno 07.12.2015 - 20:03
Škola je zvláštne miesto.
přidáno 21.11.2015 - 17:35
Já se na fakultě občas i tajně sprchuju v zamčených sprchách v nejvyšším patře a taky občas dospávám deficit na pohodlných křeslech co máme na chodbě.. :-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Jeden z mých druhých domovů : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Slepec
Předchozí dílo autora : Taky jedna podzimní

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde psaní básní pěkně od ruky.

ChciKupon

Slevové kupony do spousty eshopů, vybíráme pro vás ty nejlepší :)

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2007 - 2019 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku