toto téma ještě rozpracuji, no future for you.-)
přidáno 26.04.2011
hodnoceno 4
čteno 1616(14)
posláno 0
Špinavé škleby
Šusťákovka po ségře
Drogy se na tebe těší, mé dítě
Kandovaný pohled
Vrstevníci ve vrstvách vrtochů
Plyšáci z popelnic
Na Vánoce ti táta namlátil úhořem
Stydíš se chodit ven, doma je nuda
Od plínek v kouři
přidáno 11.05.2011 - 23:16
Eliška Vobrubová
To by šlo:-)
Úsporné ve slovech, imaginativní. Jasné a přesné obrazy skládají působivý celek. Nastolený řád textu jakoby rozbit zvláštnostmi - kandovaným pohledem a úhořem - ale oba prvky podtrhují výpověď textu. Kandovaný pohled není čerstvý a svěží, zrovna tak jako kandované ovoce není čerstvé a svěží, natož šťavnaté - je to přeslazená /a někdy i docela tvrdá, pro někoho i nechutná/ konzerva. A představa takového pohledu - brr. Dostat na Vánoce výprask - už to samo o sobě je dost tristní, natož pak úhořem /ať už je úhoř jenom ryba, která, pokud vím, není v našich končinách úplně běžná, a nebo dokonce je úhoř rybou, která svým tvarem připomíná nějaký nástroj exekuce jako třeba řemen/. Pramálo radostné dětství...
přidáno 10.05.2011 - 01:02
ARA
Kandovaný pohled , výprask úhořem. Expresivní, působivé. Má to spád jako studená sprcha. Přesvědčivé ! Velmi.
přidáno 03.05.2011 - 12:02
1kor13: Znáš kandované ovoce? Tak asi tak nějak.
přidáno 26.04.2011 - 17:49
"Na Vánoce ti táta namlátil úhořem" tak pri tomto som sa nahlas zasmial. Inak dosť krátke dielo na tvoje pomery. A aký to je "Kandovaný pohled" ?

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Pavlačové děti : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Prostě ženský na to nemaj chuť pořád
Předchozí dílo autora : Zítra si to přečtu

» narozeniny
Nuada [18], Darius [18], vladimír nosek [16], annaav [10], Vít Bedník [1], d_svobodova [1]
» řekli o sobě
shane řekl o Amelie M. :
Drsná holka s něžnou duší, jejíž dílka čtu si rád, rozpláče, též touhou vzruší, dovede i rozesmát... ♥Prima človíček, který ví, co život obnáší a bere jej tak, jak přichází! Může mne jen těšit, že právě díky kdesi sdílenému odkazu na moji báseň "Když život nedá se už žít" zavítala mezi nás! Již mnohokrát mne inspirovala k zamyšlení nad věcmi, které mne doposud míjely a jindy ve mně probudila touhu k veršohraní! Jsem rád, že jsem ji poznal, je takovým milým oživením nejen tohoto portálku...:-)))
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming