přidáno 06.02.2024
komentářů3
čteno38(2)
Do kanclu jak do hrobu
stojíš v zácpě nad Prahou
kaňon plný fosílií řeky mocné
kudy teče krystalicky přečištěná moč
nás všech, ze západních Čech
pak tedy vy, pusinka v Mělníce, drogy z Ústí
zdravíme do Hamburku
on už ten Tachov drobet zavařil
zrychlené ryby a zpomalení raci
šťastné z volných radikálů
vousáči rochnící se v usazeninách
přecvaknou vám vedení
zatímco vypoulená hbitá očka
pálí se schovat do řas

Zato v Brně, tam si řeky propletou prsty až někde u Olympie, v přehradě zvítězí to silnější jméno, a pak se k sobě slije, Morava a Dyje. My tečeme nahoru, vy dolů. Hlavní polibek u Děvína, pak už jen Černé moře. Po 2850 kilometrech. Za jak dlouho dopluje kapka z pramene až do moře? Utopil by se Nil v Amazonce, i když jsou skoro stejně dlouhé? Ano, Nil se vejde do Amazonky dvakrát, jó veletoky, co ty všechno cestou potkaj. A ty tu řveš kvůli kapajícímu kohoutku. Voláš Global Assistance, rychle domů vyházet všechen bordel od kotle. Junkers - Bosch WD 120 B ohřívač vody nepřímotopný, před třemi lety připojen k plynovému kotli, dementovi se to povolilo, takže je to přiřezlý. Ještě, že jsme si toho všimli. Jako dlouho to kape? Rok či měsíc? Neházejte hadry, kolíky, tašky, boty na pingpong a jiné věci na topnou soustavu.
Promiňte, tohle nezvládneme, ať si to přijde spravit ten, kdo to tady slabě připojil. To víte pane, když sundám ten ventil, tak tam další už nenarvu, to se musí rozebrat celá ta nádrž a to mi neděláme, to si musíte zavolat někoho z Bosche.
Jedou někde od východu Prahy, snad to dobře dopadne, říkal, že je elektrikář a dělá jen s plastem. Chtěl fotky na whatsapp, pak napsal, že to zvládnou, i když je vše z kovu. Budget (rozpočet) od pojišťovny, který činí 5000, to prožerou jen za cesťák. Psali mi, že doplatek je 800, plus budu muset kdyžtak zaplatit i ten ventil. Jestli to zvládnou, tak jim to mile rád dám. Nejhorší je, když někdo řeší pár stovek, a pak vznikne pohroma za statisíce.
Piju druhý silný megakafe, manželka s malou budou čekat dole na zahradě. Mně už bylo včera po páté hodině docela zima, přece jen je ještě únor. Nebaví mě, zima k hovnu, kdyby alespoň pomrzlo drobet klíšťat, ale tohle ony zvládnou v pohodě. A malá včera na hřišti pohodička, ta vůbec neřeší nějaký šedý nebe, to je tak šťastný dítě, že nevíme, po kom je, haha. Pozorovala retardy, jak lezou na prolejzačky i s koloběžkama a pak je hážou dolů. Materiál do výměny manželek. Pak si dávala závody s cizí holčičkou, kdo dřív vyleze na skluzavku, bylo tam několik cest. Byly by z nich dobré kamarádky, už se nikdy neuvidí. Jsou totiž holčičky, kterým maminky strčí na hraní kočárek s panenkou uvnitř a ty holčičky si pak hrajou na maminky. Naštěstí jsou i holčičky, kterým stačí běhat s klackem. Z prvních jsou věrné zákaznice nákupních center, z druhých jsou milovnice zvířat a otevřených krajin. No nic, končím, chlap co umí všechno je na cestě k nám. Já jsem rád, že jsem dnes zvládnul nakoupit. Odtáhnout v baťohu a v rukou věci za 1700, cena za šetření planety. To jsem zaplatil z naší nové společné karty. Společnej účet, černá díra, haha. Šel jsem ke kase, kde má drahej chlast ta paní schovanej za sebou. Tak jsem se jí zeptal, co je to s tou modrou pečetí. Kolumbijskej rum. Hm, to beru, když je ve slevě. La Hechicera, pár paňáků dneska dám. Jsem ve stresu z ničeho. Ale už fakt musím jít, chlapi jedou stovky kilometrů kvůli jednomu ventilu. Šílenství se střídá s pohodou. Potřebuju jít z Bohutína přes Tok a Houpák do Tění. Půjdu i v „hnusném“ počasí, dokud mi fungují nohy. To se musí využít.
přidáno 08.02.2024 - 11:18
A přitom imho i panenky patří do šátku nikoliv do kočárku
přidáno 08.02.2024 - 11:13
Ju
přidáno 06.02.2024 - 18:47
Oprava dopadla dobře, zadarmo to fakt nebylo. Rum je výbornej, hodí se k čerstvé mrkvi.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Spíš tulák než opravář : trvalý odkaz

Následující deník autora : AI? AJAJAJ
Předchozí deník autora : Stojan

»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
Mady [14], Miy [12], Kevinar [10], andrearea122 [10], Jera_lu [6], nemesis [7]
» řekli o sobě
Nikytu řekla o korálek :
Moc milá, sympatická a srdečná osůbka, s kterou se dá bavit prakticky o čemkoliv. Píše moc krásné básně a píše vždy od srdce. Rozhodně stojí za přečtení. :-)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersApple MacBook

Na skvělém Macbooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku