Petragrillské kroniky - Vítejte ve světě pradávných mocných sil draků, boje mezi dobrem a zlem.
přidáno 18.03.2023
komentářů0
čteno18(1)

Dračí roklinka se nachází vysoko v horách a je schována mezi Mokošskými horami a Ghúdwinovou nížinou. Dračí roklinka leží přímo pod horou Dračí dráp. Je to malá, horská vesnička, která však v Petragrillském světě nese své důležité jméno a historii. Podle názvu hor i vesničky, byste si řekli, že zde žijí draci. A ano uhádli jste. Ale je to už dávno, kdy na hoře Dračí dráp, žila kolonie draků. Dnes už tomu tak není. Tímto krajem už po desítky staletí žádný drak oblohou neproletěl. Už dávno nebylo slyšet hřmění křídel za letu, tak jako tomu bylo dříve.

Elfové z dračí roklinky se o draky starali a draci je na oplátku chránili. Draci žili s obyvateli Petragrillu v souladu. To mocný Ea draky stvořil, stvořil i dračí elfy, stvořil hluboké a krásné lesy, stvořil jezera a moře, hory, nebe a hvězdy. Mocný Ea tvořil všechno, všechno co na Petragrillu bylo k vidění. Vše co Ea stvořil, stvořil z lásky k životu samotnému. Ea se zrodil s obrovské kosmické síly, kteří staří Petragrillští kronikáři, mistři a učenci na nazývali Lábath. Lábath byla kosmickou matkou života. Když se však zrodil mocný Ea (Dobro), zrodila se jeho polarita, která nechtěla tvořit život na Petragrillu, chtěla ničit, požírat vše, co bylo dobré. Byl to chaos, zlo a destrukce. Byl to přímí opak Ea. Tato síla se nazývala Allal. Uměl pouze ničit, ničit vše co Ea po celý čas svého bytí stvořil.
Ea s pomocí Zimna - prvního národu obyvatel světa Petragrill stvořil magický oheň. První oheň, který se ve světě rozhořel. S tímto prvním ohněm (nazývaným ve starých svitcích jako Itáráthush) Z Itáráthusu prvního ohně se zrodilo devět draků. Motha, Etzoa, Sidrmeun, Edhllaih, Kladkov, Lamtaa, Ghiwfain, Godron, Séwai. Těmto drakům se podařilo zahnat Allala až na samotný konec světa Petragrillu. Do neúrodných pouští pojmenovaných později jako Gatehell. Posvátný oheň Itáráthus vytvořil kolem světa Gatehell a Petragrill ohnivou hranici, přes kterou se síla zla Allal nemohla dostat.
Devět draků se po zahnání a spoutání síly Allal v poušti Gatehell usídlilo nad Dračí roklinkou na hoře Dračí dráp. Ea poté stvořil dračí elfy (Avnorthi) Páni draků. Avnortové se o draky starali.
Na začátku třetího věku však oheň začal kolem Gatehellu slábnout a zlo začínalo pronikat do Petragrillu. V Gatehellu se po dobu uvěznění Allal, zrodili jeho pomocníci skřeti, hadi, ještěři podobný lidem - Naivnaeril, kteří utvořili svůj vlastní lid. (Bozi z Gatehellu) Poloještěří bytosti se začali zabíjet všechnu zvěř v okolí, požírali i bájná stvoření jako Jednorožce, Pegasy. Ti jim zachutnali převelice. Lesní elfové, rod Kentaurů, rody vznešených elfů, skřítků, a víl se ve svých modlitbách obrátili na všemocného Ea, aby zasáhl.
Ea tehdy svolal Velkou radu. Ve velké radě byli zástupci ras žijících v Petragrillu. Tato aliance Ukiar byla složená z cechů Lesních mágů Oamanth - z vznešených královských rodin elfů s božských principů Vitos - Život, Libitus - smrt, Aquanis - voda, Gaius - Země, Azure - vzduch, Firen - oheň. Ukiar spoutali všechny draky, kteří žili nad dračí roklinkou. Tyto draky přesídlili do hranic Gatehellu a skrze ohnivou hranici postavili zeď z devíti draků, spoutali dračí oheň a ohnivá pečeť uzavřela Gatehell s Allalem navždy. Skřeti, netvoři a ještěří lid, který se unikl za povrch hranic Gatehellu, se už nazpět do ohněm uzamčeného světa dostat nemohl. Ea však byl dobrý a vládl dobru a tak tyto bytosti ponechal v Petrollském světě žít bez záhuby. Vytyčil jim však hranice od pouště po pohoří Sushiraiht a pobídl je, aby zde žili a zdržovali se pouze v těchto místech. Ještěří národ Naivnaeril si v ohraničené poušti založil malé sídla, později měli své velké impérium a prohlásili se za bohy. Říkali si Bozi z Gatehellu.

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Petragrillské kroniky - Dračí roklinka : trvalý odkaz

Následující deník autora : Petragrillské kroniky - (Audiokniha ) - Císař dračího ostrova
Předchozí deník autora : Tančím s Narscisy

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Ziny
» narozeniny
viktor kristian [15], Indigo M [14], Kleriska.KX [14], mája [14], mikita [12], Zephyr [11], TheLivingCore [10]
» řekli o sobě
Yana řekla o ŽblaBuňka :
je zvláštní kolik lidí se skrývá pod ťímto nickem. Laskavý básničkář, milovník života, žen a vína, romantik, gentleman, rádce, vnímavý člověk, mudrc, požitkář, poeta, vtipálek, pohodář a tohle všechno je jeden člověk Žblabuňka
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPhone 14 Pro

Na velkém iPhonu 14 Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2023 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku