2160.gif
datum 04.09.2014
ying-yang 47, žena, neměsto
mailbox

komentáře uživatele komentáře uživatele :

všechny | k cizím dílům
přidáno 14.01.2015 - 20:17
komentářů96(69.)
je utvořena diskuse.. úpadek psanců a co s ním.. své nápady a připomínky směřujte tam.. zde jsme už asi vyčerpali vše.. díky..
přidáno 14.01.2015 - 20:16
komentářů96(68.)
Sedmikrása: nezní to hloupě, díky za koment.. tady malinko vyvstal spor, kvůli pár nešťastně podaným kritikám a názorům.. jinak máš samozřejmě pravdu.. :)
přidáno 14.01.2015 - 20:14
komentářů96(67.)
Máta: no ano, řekla jsi to za mě.. všechno..
přidáno 14.01.2015 - 19:58
komentářů46(21.)
Orionka: ty a morbidní??! nikdy! :D
přidáno 14.01.2015 - 19:48
komentářů96(63.)
Orionka: o tom žádná.. nadále si každý bude číst to, co považuje za vhodné.. ale mohla by odpadnout různá napadání a zesměšňování v komentech.. no a taky nemusela, jsme jen ve fázi teoretizování :)
přidáno 14.01.2015 - 19:23
komentářů96(61.)
Orionka: zkusím ti vysvětlit svůj pohled.. já osobně to nevidím, jako štěpení.. protože ta skupina autory neodděluje, stane se jediné.. v podstatě je to spíš takový orientační bod, který je zřetelný u díla a který napoví, co autor dílem zamýšlel a jak se k němu staví, aby ho pak nikdo nemohl napadnout, že komentuje hloupě anebo píše hloupě a že to tam, či onam nepatří.. je to taková obrana vůči napadnutí zvenčí.. takže je to obranná škatulka max. pro dílo a ne pro autora, pokud tam nebude dávat naprosto všechna svá díla..

souhlasím s kmotrovem, že pokud by třeba některá díla byla zařazená pod odpovídající skupinou, nikdo by se do nich nemohl navážet.. vysmívat se autorovi i všem, které jeho dílko pobavilo a pasovat je tak do role idiotů, to vážně neuznávám.. nikdo tam nenapsal, že to považuje za vrchol umění.. max., že ho to pobavilo.. no a proč ne??

spíš je hloupé, že někteří se tu zbytečně podceňují a někteří mají zase nezdravé sebevědomí, co se jejich tvorby týká.. (toto NENÍ narážka na puera, mluvím všeobecně).. nakonec by to bylo i zajímavé, vidět, která díla z vlastní tvorby lidé považují za kvalitní.. a která ne.. stačilo by dát k dílu příslušnou "nálepku" skupiny.. více umělecky zaměřené, více amatérsky, která by napověděla, nakolik autor stojí o opravdovou kritiku a nakolik ne..
přidáno 14.01.2015 - 17:57
komentářů96(58.)
Orionka:

samozřejmě zmatečné zakládání mnoha skupin nemá cenu.. některé tu naprosto nefungují.. ale jsou tu tací, kteří se považují za umělce anebo se o umění opravdu snaží (to nemyslím ironicky).. tak ať mají svůj píseček, kde se vyřádí a pokud jim to bude stát za to, nahlížet i jinam, ať nahlédnou..

já jsem z obliga.. mám skupinku a ta mě ochrání!!! (vážně míněný vtip!) :))

a vůbec, já dneska už nic nevím.. jdu pryč! :)))))
přidáno 14.01.2015 - 16:59
komentářů96(56.)
pokusila jsem se založit skupinu "amatérský šuplík".. pokud někoho osloví, vítejte.. :) myslím, že některé z vás by mohlo..

nejjednodušší cesta do skupiny --> přes můj profil, jinak autoři - skupiny
přidáno 14.01.2015 - 16:47
komentářů96(55.)
kmotrov: bingo! souhlas..
přidáno 14.01.2015 - 16:44
komentářů96(53.)
kmotrov: také nemám ráda komentáře typu "líbí", "oslovilo mě to".. a snažím se je používat minimálně, zvlášť, když mi dojdou slova.. přijde mi lepší tam zanechat aspoň tuto odezvu, než žádnou proto, že to v té situaci neumím lépe rozvést.. jinak máš samozřejmě pravdu.. je to trošku návyk, droga..

já se prostě jen bojím, že i když se to tu rozloží do skupin, stejně tu budou ti, co se považují za lepší, otrávení viditelnými komenty těch, které považují za ty horší.. ale třeba se mýlím..
přidáno 14.01.2015 - 15:37
komentářů96(49.)
kmotrov: já si myslím, že největší problém asi je, i když budou skupiny, že je vše viditelné všem na první pohled.. nemyslím tím, že by měly být skupiny uzamčené, ale oddělené tak, aby si každý našel to své a mohl někdy, už dle své chuti, nahlédnout i jinam.. nevím ale, jestli by to šlo technicky vůbec na tomto serveru vyřešit..
přidáno 14.01.2015 - 15:35
komentářů96(48.)
Ailin: myslím, že tvůj názor sdílím ailin.. takže nemám, co víc dodat.. díky za něj :)
přidáno 14.01.2015 - 15:05
komentářů96(44.)
Orionka: to, co píšeš, má hlavu i patu a souhlasím.. v podstatě je to vše asi nejvíc o tom, uspořádat si to v sobě, nenechat se rozhodit tím, co mi nesedí a hledat si to své..

já si tedy taky neumím představit, že bych psala koment dle nějakého scénáře.. na druhou stranu by mě zajímalo, co vůbec pro lidi znamenají "kvalitní" komentáře.. co za tím vidí..

pro mě je kvalitní komentář ten, který mi naznačí, jak na něj dílo zapůsobilo a co v něm vidí špatně po formální stránce.. tomu prvnímu dávám zcela jistě přednost, ale to druhé je pro mě stále zajímavé a stojím o to také, pokud někomu stojí za to, mi okomentovat.. :)
přidáno 14.01.2015 - 14:37
komentářů4(2.)
toto mě chytá

"Počítají se slova,věty myšlenky
co na dně sklenky
padají do tvého srdce"

"zbude tu kostra bez pocitu
bez života...
Čas."

.. to ostatní mi lehce uniká.. asi bych to ještě poupravila..
přidáno 14.01.2015 - 14:28
komentářů96(41.)
.
.
.
.
.
________________________________________________________________


NÁVRH NÁVRH NÁVRH NÁVRH NÁVRH NÁVRH NÁVRH NÁVRH NÁVRH NÁVRH
________________________________________________________________







tak co? zkusíme dojít k nějakému řešení? :) vidí někdo řešení ve skupinách anebo v tom, jak navrhuje severak - napsat postup na psaní kvalitního komentáře, či máte někdo návrh na nějaké jiné řešení, které by mohlo vést k větší stabilitě a úrovni psanců, aby se tu tak nějak všichni cítili dobře a dokázali tu najít to své? je to jen o ochotě všech zúčastněných něčemu ustoupit a něco podpořit.. díky..
přidáno 14.01.2015 - 12:19
komentářů96(37.)
DDD: JEŽÍÍÍÍŠ, OPRAVA!!!! __________________________

se mi přehodily slova kvalita a kvantita .. viz. že je to tu hodně o KVANTITĚ, NEŽ O KVALITĚ.. ;)
přidáno 14.01.2015 - 11:43
komentářů96(35.)
DDD:ano, máš pravdu, začalo to (pokud odmyslíme nějaké menší spory už předtím), opravdu tímto komentem.. na které se ale navázaly další komenty, které mnoho lidí zde okamžitě pasovaly do role těch špatných.. a o to jde.. člověk může být v psaní a v čemkoli dalším sebelepší, ale to mu nedává právo, dělat z ostatních takovým způsobem hlupáky, to se na mě nezlob.. já zcela jistě s mnoha jeho názory souhlasím, rozhodně ale nesouhlasím s podáním některých z nich.. a určitě si nepřijdu nefér, když využiji prostor zde, pro vyjádření svého vlastního názoru.. myslím, že nikomu neubližuji, do nikoho nekopu a také bych věci ráda pomohla, protože chápu o co mu jde a doufám, že se tím nastartuje alespoň nějaká změna, aby neměl nikdo chuť odcházet, aby se tu ale také nikdo necítil svou přítomností blbě.. možná to vnímáš jinak, ale s tím už asi nic neudělám.. :)
s tím, co píšeš dál, s tebou naprosto souhlasím.. viz. "pláč nad rozlitým mlékem", tohle je asi navíc hodně složité téma, na které se mi ani nechce rozepisovat.. a také souhlasím s tím, že pokud někdo chce odejít, ať odejde.. v klidu.. bez scének.. a k té kvantitě.. tak někteří psanci jsou mi svědkem, že jsem na srazu o tomto hovořila, že mám pocit, že je to tu hodně o kvalitě, než o kvantitě.. a to jsem tu byla jen pár dní.. já osobně jsem to tu možná ze začátku také trochu zahltila, protože jsem vkládala věci ze šuplíku, které nepovažuji za úplný propadák a na které jsem chtěla znát odezvu.. ale rozhodně se snažím nepublikovat naprosto vše, protože někdy mě tu ta kvantita opravdu taky štve.. nepopírám, že to tak ale na někoho může působit..

i tobě samozřejmě děkuji za tvůj pohled na věc :)
přidáno 14.01.2015 - 11:26
komentářů96(34.)
Orionka: tímto jsi mě velmi zaujala "Kdo má psaní jako terapii a chápe kritiku díla jako osobní útok na sebe, měl by si buď zakázat komentáře nebo zatnout zuby a vydržet. Ohánět se tvrzením "já píšu jen pro sebe" je alibismus - když publikuje na webu, tak jen pro sebe nepíše." .. ať je to, jak je to, musím ti dát za pravdu..

k formě chci jen dodat, že jsem tu opakovaně zachytila komentáře, kterým vadilo, pokud se někdo pod díkem vyjadřoval jen k obsahu, což osobně nepokládám za chybu, z výše uvedených důvodů.. prostě nejsme všichni umělci a češtináři atd. a nečteme všichni tímto stylem, ale noříme se více do obsahu, než do kvality rýmů.. pokud jde k tomu "odsuzování", máš také naprostou pravdu, že je tu až nepřirozené, "sluníčkové" klima.. já se doufám nesnažím odrazovat ty, kteří kritizují (slušně), nicméně hloupá kritika bez důvodu, mi opravdu vadí.. a bohužel se tu objevuje stále častěji, stejně jako sluníčkové komentáře.. autora to pak maximálně staví do role blbce.. tobě osobně se rozhodně nedá upřít, že komentuješ kriticky, ale ne, jako idiot, tvé komentáře mají hlavu a patu, je vidět, že nad tím opravdu uvažuješ, stejně tak, jako nad svými díly.. a to já cením.. pokud mám být zcela upřímná, když jsem sem vstoupila, tak jsi mě uměla vyvést z míry.. ale pak jsem se ustálila a pochopila, o co tu jde.. a od té doby pročítám tvá díla, tvé komenty u sebe i u jiných, docela ráda.. ke smajlíkům.. noo, když tam má někdo "je mi to jedno", tak mě osobně to odrazuje, proč se zabývat někým, kdo to má u..? opravdové skupiny, kde by byl jasný záměr a cíl by to asi řešily lépe, si myslím..

k tvému dalšímu komentu - naprostý souhlas.. ;) díky za zastavení
přidáno 14.01.2015 - 08:17
komentářů96(28.)
Máta: ten člověk by musel být nejenom zanícený, ale také dost dobrý a uznávaný na to, aby mohl něco takového hodnotit.. a toho nikdy nedosáhneš.. :) navíc jeden člověk je vždy zkreslenou výpovědí, je to málo na to, ohodnotit, zda to, či ono, je opravdu dobré, či ne, objektivita jde do háje.. aspoň tak nějak to vidím já.. každopádně, já jsem vážně dost zvědavá na tvůj nápad.. :) tak s tím neotálej, dokud jsme tu docela v bdělém stavu.. :))

PS: joo.. a taky by nám ten jeden brzy vyhořel.. o tom žádná..
přidáno 14.01.2015 - 08:15
komentářů96(27.)
korálek: k tvému názoru není co dodat, díky za něj :)

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

Wprices.com

Životní náklady - Všechny ceny na jednom místě

© 2007 - 2025 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming