Nejdříve byla slepice nebo vejce, dělá se lék před nemocí?
přidáno 26.07.2021
hodnoceno 2
čteno 61(6)
posláno 0
Mnoho kuřat se exportovalo z chovných farem v Africe a Indii do Evropy. Farmy krom jiného neměli vodu a kuřátka se často sama pouštěla na dlouhou pouť, aby si vydupala lepší životní standard. Evropská drůbež to zkraje vítala, protože kuřátka z třetího světa byla levná, nahraditelná a v podstatě se jednalo o nevyčerpatelný zdroj masa a vajec a evropské slípky se mohli válet v kurníku a čechrat si peří.
Jednoho dne však všem došlo, že evropský dvůr je malý a díky soustavnému oteplování bude brzo ještě menší. Jenže kuřata se zatím stala řekou a řeku zastavit nejde ani hrází. Brzo se přišlo na to, že je těžké ba přímo nemožné oddělit kura evropského od kura afrického potažmo indického. Co s tím , když dvůr je plný slepic a je málo zrní, vody a míst v kurnících? Musíme se okroužkovat!! volali všichni a tak vznikl covid pas a aby se nikdo kroužkování nemohl vyhnout, bylo povinné. Protože slepice neměli co žrát, začali se přikrmovat hloupostí.
Poněvadž nic jiného k sezobnutí nebylo, zobali kuři i kuřice jako o závod co se do nich vešlo. Ti s plnými volátky si mysleli, že mají větší štěstí, ale od hladu a nekvalitní stravy se jim začalo dělat zle. Když už hlouposti nazobali dost, vyžadovali, aby i ostatní museli jejich těžký zob pozřít, protože se najednou cítili znevýhodněni. A tak se zobalo na etapy , aby nikdo neumřel hlady. Nakonec to dopadlo tak, že se snědlo hromadně tolik blbosti až množství kuřat pošlo z přežrání. Hlavní farmáři spolu s hygieniky si pak uvědomili, když byl dvůr zase prázdný, že kuřátkům do pralesů a pouští, do džunglí a bažin bylo hloupé instalovat satelity a nástěnný obrazovky a tak pro jistotu poslali spolehlivé krmivo do vzdálených destinací.
přidáno 09.08.2021 - 00:07
Nine: Polovina deštných pralesů se těží pro soju, kterou se krmí hovězí ,které se pěstuje na zbytku vytěženého pralesa.Pránu každý nedá, ale za přežírání stejky platíme amputováním plic planety a to jsem vynechal Palmový olej, který Nás aspoň částečně selektuje na oplátku za genocidu tak úžasný flory a fauny.
přidáno 08.08.2021 - 12:53
Pokud kuřátka přejdou hromadně na pránu a budou se krmit z jiného zdroje, taky pojdou na přežrání z blbosti?

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Drůbeží : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Pomluvy
Předchozí dílo autora : Cesta duší

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Akaia, Idara, kayla, štiler
» narozeniny
matej.strouhal [12], Ďábel sám [5], Odelette [13], Falen [8], Na voru.cz [6], Dreamer [7]
» řekli o sobě
Singularis řekla o Severak :
Programátor, obdivovatel veřejné dopravy. Mívá (pro mě) krásné, zajímavé a netradiční nápady. Nebojí se experimentů, občas vystavuje i záměrně nedopsaná díla. Dobře se mi čte.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

Ipad mini 5

Čtení i psaní na iPadu vás bude bavit!

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku