Někdy se zamilujete do duše bájné bytosti, která po nějakém čase tělesnou schránku hostitele opustí a před očima vám zůstane pouze člověk. Ať žije mýtus okouzlení.
přidáno 20.10.2011
hodnoceno 2
čteno 980(11)
posláno 0
Mýtus okouzlení
Její rudé vlasy zavlály při příchodu jako muleta toreadora, přivádějící býka do nepříčetnosti. V prostorné místnosti plné lidí si ji nešlo nevšimnout, nebo mi to tak alespoň připadalo. Její lidská vůně, nepřebitá silný parfémem mi vnikla neomaleně do nosních dírek, zkapalněla a ve formě směsi hormonů rozbušila mé srdce. Dech mi najednou nestačil. Měl jsem pocit, jako bych dýchal pouze jednou plicí. Hruď se mi pomalu zvedala nahoru a dolu. Chvílemi jsem měl až strach, že můj hrudní koš praskne a to obrovské množství vzduchu se za přítomnosti silné rány naráz vychrlí ven.
V místnosti nepobyla dlouho. Možná jen pár desítek sekund. To však plně stačilo na to, abych propadl citu nejkrásnějšímu a zároveň nejstrašnějšímu a kolikrát nejzhoubnějšímu. Světla okolního světa potemněla a zvuky ustaly. Nic jsem neviděl ani neslyšel. V té tmě existovala jako plamen svíčky pouze ona. Neměla jedinou chybičku. Vlastně - nemohla být ani člověkem. Byla to reinkarnace bájné bytosti v lidském těle.
Vídal jsem jí docela často. Občas jsem s ní prohodil dokonce i několik slov, ale povinnosti a možná i bázeň mi nedovolila tuhle bohyni nikam pozvat. Je zvláštní, jak v zamilovanosti začne čas rychle pádit kupředu. Týdny a nakonec i měsíce utekly rychleji, než trvá pouhé mrknutí oka. Pak na nějaký čas zmizela. Odjela asi do ciziny nebo její denní harmonogram už nebyl kompatibilní s tím mým. Faktem však bylo, že jsem se s ní na dlouhé měsíce nesetkal.
Jednou, když jsem seděl v kavárně nedaleko mého bytu, spatřil jsem ji, jak sedí v rohu onoho zakouřeného podniku a pomalu usrkává čaj. Byla sama. Nevypadala, že by na někoho čekala. Na stole ležela rozevřená kniha. Myslím, že to byl Havran od Edgara Alana Poa. Zapálila si cigaretu a přispěla také svou troškou ke kouřovému oparu v zašedlém prostředí kavárny. Koutkem oka mě zpozorovala. Pomalu založila knihu útržkem nažloutlého papíru a přisedla si ke mně.
Zelené oči, rudé vlasy a růžové tváře. Nezměnila se - asi. Ptal jsem se jí co celou dobu dělala a ona mi s nadšením odpovídala. Smáli jsme se a téměř jsme zapomněli na neúprosně ubíhající čas. Když se rozkošnicky protáhla, spadlo jí několik pramínků rudých vlasů do tváře. Konečky prstů je uchopila a odhrnula.
Nevím proč, ale připadalo mi, jako by se při tomhle pomalém a elegantním pohybu začala rozevírat opona, skrývající pravou podobu jeviště. Spletl jsem se. I když to byla ona, seděl naproti úplně někdo cizí. Něco se změnilo. Jako by z ní duch oné bájné bytosti vystoupil a teď tu přede mnou zůstal pouze člověk. Ano, jen člověk. Ač nádherný, milý a sympatický. Byla teď pouhým člověkem a tím také navždy zůstane. Měla chyby. Chyby jsou vždy odpustitelné, ale nebyla to ta, po které jsem toužil ve snech.
Rozloučili jsme se. Políbila mě na tvář a poděkovala za příjemně strávené odpoledne. Těch několik sekund ticha prozrazovalo, že by snad i chtěla, abych navrhl, že se v blízké budoucnosti ještě setkáme. Nic jsem neřekl. Přišel bych o svou iluzi. Už tak její obraz v mé mysli začínal blednout a já chtěl, abych ještě chvíli mohl milovat bohyni, jež zmizela do člověku nepřístupného světa.
přidáno 19.01.2014 - 23:42
nemám tušení, kdo ta holka byla...
přidáno 16.11.2011 - 19:14
hezké!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Mýtus okouzlení : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Popel
Předchozí dílo autora : Svoboda slova

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku