Kdysi v minulosti...
přidáno 05.10.2010
hodnoceno 0
čteno 905(7)
posláno 0
Sál byl rozlehlý a vyzdobený freskami, které znázorňovaly scény z hostiny. Hodovníci jedli a pili. Vládla tu atmosféra svátků a zábavy, bohatí hodovníci se podobali shromáždění nesmrtelných božstev. V čele sálu odpočíval Lars Thyrens, vládce Velathri, červeného města s velkými chrámy. Jeho statné tělo, široká ramena a silné paže prozrazovaly zdatného válečníka, muže přivyklému získat si vše silou. Každá žena si přála ležet v jeho náručí. Až na jednu.

Proto chtivý pohled mocného pána směřoval na nádherné tvary Anait, té nejkrásnější v celém městě. Ale ona neopětovala jeho pohled, ba naopak, neúnavně hleděla na svého manžela. Byl jím Turm Kaiknas, krásný jako bůh, silný a jemný, čistý jako chlapec. Její manžel se k ní vrátil po dlouhém válečném tažení. To na jeho počest a v jeho paláci se konala tato slavnost a Anait s netrpělivostí čekala, až hosté odejdou a ona se bude moci odebrat do ložnice a v lehkém svitu noci se svléci před svým mužem. To vše říkala pýcha v jejích očích. Nikdo jiný pro ni neexistoval.

Anait se naklonila k manželovi, aby mu něco zašeptala, což ještě víc popudilo Larse, který si dokázal představit, co by cítit, kdyby měl její rty tak blízko. Pomyslel si, že přišel čas, aby udělal, o čem už dlouho přemýšlel. Lehce pokynul služebné, ta přistoupla k Anait a něco jí zašeptala. Na to krásná žena prohodila pár slov s manželem, ten přikývl a Anait odešla. Hosté na opačné straně sálu viděli, že Lars vstal a na pár okamžiků zmizel, ale brzy se vrátil. Jen ti nejblíže si mohli všimnout, že to je jen jeho dvojník.
Anait chvíli na to vstoupila do chodby, před ní spěchala služebná a říkala paní, že její synek plakal. Paní si nevšimla, že Lars na ni čeká v chodbě, jenž vede do ložnic. Hned jak vešla, vrhl se na ni, povalil ji na zem a rukou jí zacpal ústa. Ve stejném okamžiku v sále lidé propukli v jásot a ty zvuky překryly hluk boje. Anait měla sílu a bránila se, ale Lars byl velký muž a mimořádně silný. Strhl z ní šat a snažil se jí za každou cenu zmocnit.
Služebná se vzdálila, nemohla proto vidět, že malý Velis se vzbudil a vyšel na chodbu. Chlapec si protřel oči, jako by nemohl věřit tomu, co spatřil před sebou. Velis si uvědomil, co se děje, a krutá scéna změnila jeho půvabnou tvářičku v hrůznou masku. Dítě vykřiklo, ale Lars po něm vrhl dýku. Výkřik ztichl v půli, hned na to Lars zmáčkl rukama krk Anait, která vše viděla. Tiskl silněji a silněji, až ucítil, že tělo pod ním zmrtvělo bez života. Lars se upravil a vrátil se do sálu, kde mezitím herec, který ho předstíral, zmizel. Turm Kaiknas už nebyl ve svém křesle, uslyšel totiž výkřik.
V tu chvíli se ozval z chodby nelidský křik, všichni se běželi podívat. Scéna, která se ukázala, byla úděsná. Turm klečel mezi mrtvolami své ženy a syna a držel v ruce zakrvácený nůž.

Lars Thyrens řekl: "Chopte se ho, zabil je oba. Už dlouho se říká, že mu je žena nevěrná a syn není jeho." Všichni přítomní souhlasili. Turm tvrdil, že je nevinen.
Lars prohlásil: "Pokud je nevinen, tak přežije posvátný souboj s chimérou, podle pravidel souboje bohů!"

Turm Kaiknas byl odvlečen do arény. S jednou paží přivázanou za zády a s hlavou v pytli statečně bojoval s chimérou, obrovským zvířetem, vlastně stvůrou. Turm byl dobrý válečník, boj trval dlouho, ale nakonec podlehl zraněním. Lars vyhlásil, že je to důkaz jeho viny. Turm byl pohřeben s chimérou, aby nikdy nenašel klid a stvůra mu mohla na věky trhat maso s těla.

ikonka sbírka Ze sbírky: Adriana

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Adriana 1. kapitola : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Adriana 2. kapitola
Předchozí dílo autora : Tajemství lásky

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Ginnare, štiler
» narozeniny
antropii [13], An!tta [13], lantha [13], angel005 [13], Šuměnka [13], le Rato [11], M.M&H [9], Pikus [9], EileenHannah [4], DrMartin [1]
» řekli o sobě
shane řekl o Amelie M. :
Drsná holka s něžnou duší, jejíž dílka čtu si rád, rozpláče, též touhou vzruší, dovede i rozesmát... ♥Prima človíček, který ví, co život obnáší a bere jej tak, jak přichází! Může mne jen těšit, že právě díky kdesi sdílenému odkazu na moji báseň "Když život nedá se už žít" zavítala mezi nás! Již mnohokrát mne inspirovala k zamyšlení nad věcmi, které mne doposud míjely a jindy ve mně probudila touhu k veršohraní! Jsem rád, že jsem ji poznal, je takovým milým oživením nejen tohoto portálku...:-)))
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Apple MacBook

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2022 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku