přidáno 21.01.2022
hodnoceno 4
čteno 116(6)
posláno 0
Čekali jsme na vlakovém nádraží, bylo léto a takové to pozdní odpoledne, kdy není ani horko ani zima, vzduch se nehýbe a sluncem zalitá neměnná krajina vypadá jako obraz. Byli jsme tam tehdy jen my tři kluci okolo deseti let. Široko daleko nebylo ani živáčka jenom lesy, hory, nástupiště a koleje vedoucí někam do ztracena. Na nádraží stál automat se žvýkačkami, měli jsme tehdy jízdenky, ale už jsme neměli žádné peníze, tak jsme s tím automatem zkoušeli alespoň třepat, ale žádné blbé žvýkačky z něj tehdy nevypadly. Pak jsme jen seděli na nástupišti a koukali do dálky. M najednou přerušil ticho otázkou: Kluci odkud se vlastně rodí děti, lezou na svět z kundy, že jo? Co si o tom myslíš ty Martine? Já fakt nevím, nikdy jsem o tom nepřemýšlel, řekl jsem, ale že by to bylo zrovna takhle, tak to mi přijde fakt divné. L dodal: Ne tak to není, je tam ještě jedna díra hned vedle a z té se ty děcka rodí. M oponoval: tak to je teda pěkná blbost, žádná další díra už tam není. Jo je, fakt tam je ještě jedna třetí, hájil si L svou teorii. Na to mu M nakonec odpověděl: Však jo, jasně že ne z kundy, ty jsi totiž na svět vylezl z prdele. Následoval výbuch smíchu, pak bylo zase ticho a pak pro nás přijel takový ten malý žlutočervený vlak, říkalo se mu tehdy vláček motoráček. Nádraží osamělo a rozlehl se po něm klid, jako by na něm ani nikdo nikdy nebyl, jako by se to snad ani nestalo. Pak uběhlo pár let, bylo mi tehdy šestnáct, přijel jsem domů ze školy a mamka mi řekla: Víš že L je po smrti? Co se stalo? Zeptal jsem se. Prý byl pod vlivem pervitinu a pohádal se s nějakou holkou, ona zavřela dveře a on vyskočil z okna na chodbě v osmém patře paneláku. Ta tragédie tehdy zasáhla celé město, všichni o tom mluvili. Pak uběhlo pár dalších let, bylo mi tehdy třicet, přišel jsem do práce a jedna ženská říkala, že u nich na vesnici nějaký narkoman spáchal sebevraždu. Až později jsem se dozvěděl, že to byl M. Letité braní drog, zejména pervitinu mu způsobilo těžké deprese a tak si sáhl na život. No a tak z těch tří dětí jsem se nakonec Kristových let dožil jenom já a jenom já už doopravdy vím, jak tehdy vypadalo to vlakové nádraží v pozdním odpoledni, na kterém jsme čekali na vlak, protože tam tehdy široko daleko nikdo jiný nebyl. Tvrdé drogy a zejména pervitin jsou neskutečné svinstvo. Proč se tu drogy nechávají v podstatě volně bujet, to jsem pochopil až teprve nedávno, je to totiž jeden z pilířů novodobého otroctví, jelikož společnost podlomená drogami je mnohem snáze ovladatelná a manipulovatelná.
přidáno 04.02.2022 - 18:04
Damir: to číslo bylo první co jsem našel neznám ty statistiky přesně musel bych se tím víc zaobírat ale řekněme že těch 47 000 se v proudu času obměňuje když někdo bere pervitin tak 10 let v kuse je vyřízený vypadané zuby zničené játra infarkty často žloutenka typu C za 10 let se jistě celých 47 000 obmění déle jak 10 let se to aktivně brát nedá lidem z toho hrábne no a těch lidí s poškozeným zdravím jak fyzickým tak.duševním co tím prošli a teď už třeba pervitin neberou pak bude hodně nevím kolik nejspíš statisíce plus ty lidi často udělají škodu jiným lidem nejsou třeba schopni pracovat končí na dávkách nebo v důchodu. Podle mě je to velký problém ale tak úplně do hloubky jsem to neřešil
přidáno 03.02.2022 - 22:03
Martine, aniž bych chtěl bagatelizovat problematiku drog v ČR, 47 000 uživatelů drog je kolem 4,4 promile z počtu obyvatel republiky. To je opravdu malý a nepodstatný zlomek. U nás to není palčivý problém, který by měl být řešen v první řadě. Jsou jiné státy, kde to je jeden z hlavních problémů, třeba Mexiko, Kolumbie nebo i USA. U nás (zaplať pán bůh) ne.
přidáno 31.01.2022 - 17:18
Damir: no tak se podívej na statistiky já jsem se teď dočetl že intenzivně a injekčně bere pervitin 47 000 lidí v ČR a rekreačně to bude mnohem víc to je zlomek? Na těch lidech to nemusí být poznat chodí třeba i do práce spousta lidí hlavně v továrnách bere pervitin. Vyrůstal jsem na panelákovém sídlišti a viděl jsem toho fakt hodně skoro všechny děcka ze sídliště to zkoušely a tak to určitě chodí na každém sídlišti ve velkém městě . Každý kdo pracuje u policie nebo v nemocnici by ti řekl jak to společnost ničí. Jen já znám mnohem více tragédií než jsem tu popsal v celém státě to musí být šílené čísla a noviny o tom nepíšou a politické strany taky toto téma neřeší. Točí se v tom obrovské prachy ve světě jsou dokonce celé narkomafiánské státy. S tou politikou to nemyslím tak že by se narkomani zajímali o politiku a chodili volit :) ale tak že čím více bude ve společnosti ztroskotaných lidí tím méně budou schopni do dění tady kecat a existují určité zájmové skupiny se silným loby které to tak chtějí. Ale domnívám se že i spousta ideologických projekků bude placena z peněz za drogy. Drogy jsou jeden z prostředků jak lidem zavřít hubu další jsou dluhy exekuce atd. Ale to je téma na dlouho a asi se ani moc nehodí sem. Nicméně za tím co píšu si stojím :)
přidáno 30.01.2022 - 23:52
Martine, tvůj závěr nedává smysl. Nevím, v jakém prostředí se pohybuješ, ale drtivá většina lidí drogy nebere, zejména ne ty tvrdé. Ten nepodstatný zlomek společnosti, který je kvůli drogám na tom tak špatně, že se nechá ovládat a manipulovat, je zkrátka nedůležitý (navíc ti lidé se o politiku vůbec nezajímají). A že by se drogy nechávaly volně bujet, tak to také není pravda.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Tři děti : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : V rádiu hraje rock
Předchozí dílo autora : Cirkus jménem Svět

»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
spivanka [13], none [4], Kosa [7], Pravda vítězí [5]
» řekli o sobě
Sucháč řekl o Makyna :
Vycházející hvězda české poezie... Pokud se odvážíš a vydáš sbírku (a dáš mi vědět, že se tak stalo:-)), budu určitě mezi prvními, kdo si ji koupí... :-)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Apple MacBook

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2022 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku