přidáno 19.01.2021
hodnoceno 0
čteno 39(4)
posláno 0
1.1.2021
Opravdu si nemyslím, že si někdo chodí na ulici pěstovat charakter, nebo páteř.
Proto mne před léty překvapil bezdomovec, prodavač Nového prostoru, před Billou, který mě upozornil, že jsem mu dal „pade“, když jsem mu chtěl dát dvě desetikoruny. Já jsem mu neřekl, tak si to nechte, ale dal jsem to pade dvěma bezdomovcům, kteří tam seděli a chlastali.
Tehdy jsem ještě pěstoval vytrvalou almužnu.
Pak jsem zavedl, že jim všem budu dávat desetinu svého příjmu nárazově. Prodavači Nového prostoru 300 a těm dvěma, kteří spali ve „skvótě“ 400.
Když jsem jim jednou dal ten obnos, tak mě druhý den jeden z nich požádal, jestli nemám tři koruny.
Pak jsem byl v Bohnicích (celý rok) a před Billou už byl jenom ten prodavač, tak jsem se s ním dohodl, že mu budu dávat desetinu příjmu: 600 Kč. Vedeme spolu takové židovské účetnictví, protože mne několikrát požádal, zda bych mu nedal za následující měsíc najednou, což jsem udělal, a já jsem mu opravdu další měsíc nic nedal. Na vánoce má prémii 400, takže mu dávám 1000Kč najednou. Teď jsem mu dával v listopadu za dva měsíce, tedy 1200Kč, a on se v prosinci dotazoval, jestli bude prémie. Byla.
Postupně jsme se začali zdravit s Brucem Dickinsonem, s tím tvrdým bezdomovcem, který i v mraze spí venku a prý chodí na brigády. Vysvětlil jsem mu, že se starám o toho bezdomovce před Billou a že mu tedy nemohu nic dávat. Řekl, že to nevadí. Měl konstantně výbornou náladu a oslňoval mne svým charismatem, až jsem se jednou rozhodl, že mu jednorázově dám 200Kč a vysvětlím mu, že mi vytrvalá almužna pije krev. Stalo se, tak jak jsem napsal. Za pár dnů poté se mě ptal, jestli nemám nějakou drobnou minci. Nic jsem mu nedal a zopakoval jsem mu, že mi to pije krev. Pak jsme se potkali v Normě, on měl pivo Rebel a já dva dezerty kvůli kelímkům, abych měl na vánoce nádobky na vážené cukrovinky. Dohodli jsme se, že až bude zima, budu mu dávat zase 200.
Teď mu tedy, jak jsem slíbil dávám tak jednou týdně ta dvě kila. On má právě nějaké chronické deprese a svěřil se, že mu to venku začíná nevyhovovat a vztekle mi přál šťastná Nový rok.
Už jsem vyměnil slečnu na klice od okna a po mé pravici klopí nová slečna. Ještě jsem si do starého kalendáře odškrtl, že jsem prodělal další den.
Až to dopíšu, budu poslouchat dva koncerty od Nazareth od bratra. (včera jsem si už pustil první dva). Jsou tam šťavnaté bicí a primitivní, surová, až humpolácká kytara, což je výborné.

Čím více toho poslouchám, tím více se mi toho líbí.
Čím více jsem toho přečetl, tím méně se mi toho líbí.

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Merry Christmas, Bruce Dickinson : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Čokoládová pusinka
Předchozí dílo autora : synopse

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Mlčeti Zlato
» narozeniny
P.P.S. [13], Mayfair [13], ayame [13], Ztraceny_motyl_ [12], Šárka [11], TomasNois [10], whiteangel.jag [10], intintxelor [8], Yarpen [7]
» řekli o sobě
Adrianne Nesser řekla o Delivery :
Teress! nejvetsi spisovatelka! a ja se tesim az za to budes brat tucny prachy:D huu to se budem mit!:-) davej to tak jako do ted;) ses nejlepsi segra na svete)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku