dost depresivní téma takže spíš jen pro lidi kterým takováto témata nevadí
přidáno 27.11.2020
hodnoceno 5
čteno 67(6)
posláno 0
některé léčiva se vyrábí z potracených dětí
kam až jsme to zašli
při naší cestě za světlem
temnotu jsme našli

z čeho se může stát poklad
za který byl vystavený doklad
třicet stříbrných za kus malého těla bez duše
a zbytek byl vyhozený do koše
Hippokratova přísaha
polibek Jidáše

jak Čachtická paní
hledáme věčné mládí
vlastně ani nechci vědět co všechno plave
v mojí krvi
když usínám předtím než spím
cítím se jako ve filmu Soylent Green

na druhou stranu bojujeme za práva slepic
a rušíme klecové chovy
protože je to nelidské
protože ke slepicím to není etické

život je komedie
čekám na její rozuzlení
den který skončí už prostě nikde není
a celá dnešní doba
začíná být vážně téma k zamyšlení

přidáno 28.11.2020 - 18:08
vanovaso: Singularis:
Samozřejmě že by to mohlo někomu pomoct ale na druhou stranu mi připadá že farmaceutický průmysl je motivovaný snad vším možným kromě toho že by se zrovna někomu snažil pomoct. Jelikož každý průmysl potřebuje stálý přísun surovin došlo zřejmě k napojení farmaceutických skupin na organizaci Plánované rodičovství, která prováděla nátlak na nerozhodnuté matky a s potracenými dětmi pak mezi sebou obchodovali, to se podařilo vyšetřit investigativním novinářům a v Americe z toho vzniklo velké téma. Proti tomuto jsou tam každoročně pochody jednoho z nich se zúčastnil i prezident Donald Trump. Česká veřejnost o tom moc neví protože v televizi máme dokola jen Kim Čong Una nebo nově korona virus. Nicméně ve vakcínách na korona virus které budou zřejmě povinné se zřejmě lidské buněčné linie budou vyskytovat taky. Myslím že tyto výzkumy by měly být pod drobnohledem veřejnosti a mělo by z nich být politické téma nicméně jsou zastřeny jinými tématy a tak těm genetickým inženýrům moc nevidíme pod ruce a oni nás teď chtějí očkovat takovýmito věcmi o kterých nic nevíme. Proti darování orgánů samozřejmě nic nemám to mi neetické nepřijde, sem tam chodím darovat krev. Zmíněný film je výstižný myslím že možná vycházeli(pouze moje domněnka) při jeho tvorbě z nějakých studií každopádně přelidnění světa je dalším tématem a problémem o kterém se moc nemluví.
přidáno 28.11.2020 - 17:40
človiček: hezký citát, jeden z nejlepších který jsem kdy slyšel .....dost na mě zapůsobil .... je to jeden střep z milionu střepů které kdyby jsme všechny našli a poskládali tak by jsme pochopili smysl života a vesmíru:)
přidáno 28.11.2020 - 16:53
Odsoudit je jednoduché , ale každá mince má dvě strany:

Buněčné linie
V roce 1962 podstoupila Švédka ve čtvrtém měsíci umělý potrat na žádost. Tělo potracené holčičky 20cm velké bylo zavinuto do zeleného chirurgického plátna a zasláno do Institutu Karolinska v severozápadní části Stokholmu. Z těla byly vyjmuty plíce, uloženy do ledu a letecky přepraveny přes oceán do Filadelfie. Na Wistar Institutu anatomie a biologie zásilku otevřel Leonard Hayflick, mladý ambiciózní mikrobiolog. Plíce veliké jako špička prstu dospělého člověka nařezal skalpelem, rozmělnil a pomocí směsí enzymů fragmentoval na jednotlivé buňky. Po přidání živného roztoku se mu buňky začaly za teploty 37°C množit. Tak vznikla buněčná linie s názvem WI-38.

Podobně byla v roce 1966 v laboratoři Medical Research Council v Londýně vyvinuta buněčná kultura s názvem MRC-5. Pochází z těla chlapečka potraceného ve 14. týdnu z údajně psychiatrického důvodu psychicky zdravé 27leté ženě.

Viry se v těchto buněčných kulturách snadno množí a používají se proto k výrobě mnoha světově používaných vakcín, včetně těch proti spalničkám, zarděnkám, vzteklině, planým neštovicím, pásovému oparu a žloutence typu A.

Farmaceutické společnosti v průběhu let vyexpedovaly minimálně 5,8 miliardy vakcín připravených z těchto dvou buněčných linií, které se spolu s ostatními staly standardními laboratorními pomůckami při studiích stárnutí a lékové toxicity. V posledních 25 letech se fetální buněčné linie používají v mnoha lékařských postupech, např. pro výrobu léků proti artritidě.

Tyto standardní buněčné linie se udržují a rozmnožují bez dalšího použití lidské tkáně, mají ovšem pro vědce omezené použití, protože nenapodobují věrně přirozenou tkáň a představují pouze podmnožinu typů buněk – řady WI-38 a MRC-5 byly abstrahovány z plic.


Myslím, že přinos je daleko významnější.

A co dárcovství orgánů po smrti? Není to trochu podobné? A také to nikoho nepobuřuje.
přidáno 28.11.2020 - 07:51
Využití těl potracených dětí k výrobě léčiv by mi nevadilo, protože to k potratům ani jejich vyvolávání nikoho nemotivuje, ale pokud rodiče za potrat dostávají peníze, které by v případě normálního porodu nedostali, to je podle mě špatně.

Chování se k mrtvým tělům potracených dětí je podle mě něco docela jiného než chováním se k živým slepicím v průběhu celého jejich života.

Film Soylent Green jsem neznal/a, ale děkuji za zmínku. Zajímavé je, že se má odehrávat v roce 2022, to už brzy bude...
přidáno 27.11.2020 - 19:04
Dalajláma kdysi řekl. Postavte vedle krás lidí kýbl ejakulátu. V podstatě vedle sebe postavíte to samé, jen postoje jsou rozdílné.Dbejte na postoje pokud oči vidí vše mnohokrát jinak.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Lidská buněčná linie MRC-5 : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Nangijala
Předchozí dílo autora : Smysl

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Mlčeti Zlato, Z nitra
» nováčci
WinePoet
» narozeniny
pocitová [13], elliiisska [13], maksym26 [10], milaren [10], Juřina [9], marion98 [4], Olina1111 [2]
» řekli o sobě
samiVdavu řekl o Umouněnka :
Slečna s šikovnou prací s jazykem a organizátorskými schopnostmi. Pořádá své literární večery a ráda se účastní literárních čtení. Naživo velmi příjemná osoba.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku