přidáno 15.11.2019
hodnoceno 24
čteno 123(15)
posláno 0
Šel Japonec na kopec,
ten horolezec borec.

Šlapanou svou cestičkou,
vinutou samou kličkou.

Na kopec dosti vysoký,
také se strmými boky.

I s malou plácačkou,
rumovou svou značkou.

Cestou dvakrát upadl,
jak křivě nohy kladl.

A dosáhl jeho vrcholu,
tak vytyčeného úkolu.

S kopce kráčel i koulel se,
v obdivu nevšední kráse.

Ten horolezec Japonec,
a to je příběhu konec.


C.D.Friedrich,
Výstup nad mraky, 1815

přidáno 21.11.2019 - 21:42
Jiří Stratil: Samozřejmě, že mohu hodnotit. Mohu hodnotit úroveň kohokoliv i jen na základě přečtení jedné básně. Od toho jsi vlezl na literární server, jehož nedílnou součástí jsou kritické komentáře. Pokud je nechceš, jdi si psát na blog a komentáře si zakaž nebo ještě lépe pro tebe, tvrdě cenzuruj. Navíc, u tebe jsem přečetl víc než jen jedno dílo, nehodnotím tedy na základě jen jednoho. Ale s tebou je to pořád dokola, a jelikož se už opakuju i já, a ty si meleš neustále svou a jen trolíš, tak uvidím-li ještě jeden nějaký takový debilní koment, tak tě mažu.
přidáno 21.11.2019 - 16:48
Myslel jsem si, že máte přehled o všem, co se zde píše. Ale jen podle toho, co zde otevřete, podobně jako jiní, nemůžete hodnotit úroveň delší dobu zde přispívajícího autora.
Píši zde pro ty, kteří mi rozumí, a takoví zde také jsou.
přidáno 21.11.2019 - 15:37
Jiří Stratil: Větší ego jsem snad ještě neviděl. V podstatě tvrdíš, že když někdo vnímá tvou báseň jinak než ty, v tomto konkrétním případě upovídaně, tak je debil, který tvému dílu nerozumí. Aneb kdo ti nepochlebuje, ten by se neměl vůbec vyjadřovat.

Další kapka...tvé působení na tomto serveru zcela postrádá smysl. Proč tady publikuješ? Pro to jedno promile pochlebování?

PS: přijmutí kritiky neznamená, že s ní musíš souhlasit...
přidáno 21.11.2019 - 09:56
Tuto kritiku jsem nepřijal, protože pro mne neměla objektivnější hodnotu. Zbytečné upovídanosti a těžkopádnosti veršů se naopak bráním a rýmy jsem také neshledal násilnými. Bylo to pro mne nepochopení obsahu básničky. Nemohu přijmout něco, s čím nesouhlasím.
přidáno 21.11.2019 - 09:08
Jiří Stratil: to je fór s tím příjímáním kritiky, že?

Slušná kritika od milancholika v jednom z prvních tvých děl tady na serveru:
Vaše básně jsou podle mě příliš "upovídané", vadí mi příliš násilné rýmy, těžkopádné formulace.

A tvoje reakce:
Když jim nerozumíte, tak je nečtěte. Naopak, ty vaše "básně" jsou prostoduše upovídané a navíc trpí diletantskými neduhy.

To je přijmutí kritiky jak sviňa :D
přidáno 21.11.2019 - 07:59
Co se týče té vulgarity komentářů, měl jsem na mysli např. básničku "Bílý kouř". Tak to myslím překračuje již všechny meze slušnosti a do diskuse nepatří.
Jinak kritice se nebráním, jen ponížení a urážení. Jsem senzibilní člověk, kterému velmi záleží na kvalitě díla. Pokud jde o kritiku nedostatků, tak je přijmu, pokud se ale, dle mého názoru, nejedná o nedostatky, jen o nepochopení či shazování, tak se bráním. Nebo nereaguji vůbec.
Z Poetikonu jsem odešel sám, respektive nechal se vyřadit, protože tam byly pro mne neúnosné, až uzavřeně sektářské podmínky.
Na Písmák nyní nepíši, protože tam, stejně jako na Poetikonu, není možné dodatečně upravovat zveřejněný text. A to je pro mne dost zásadní nedostatek.
Že mám málo komentářů, je pochopitelné, vzhledem k tomu co píši. Je to tady, i jinde, jen konkurenční boj autorů, není zde veřejnost. Proto píši svoje básně a zveřejňuji i jiné práce také na serverech přístupných veřejnosti. Třeba na serveru Pise.cz byla pochopitelně největší návštěvnost Čechů, nyní ale drtivě převažují Američané, což mě udivuje. Zájem projevují i Číňané, což mě udivuje ještě víc.
přidáno 21.11.2019 - 00:07
Můj názor, jak to na mě celé působí: Mr. Stratil veškerou kritiku odmítá a nepřipouští si ji. Byl zvyklý na peoplelovepeople, kde se prostě nic takového nevyskytuje. A nejednou si řekl, že v tom případě píše super, a tak otevře křídla a půjde zkusit štěstí na opravdové literární servery. A na všech narazil, pokud vím. Nedivím se.

Někde ho rovnou stopli na začátku (poetikon). A jinde mu to autoři dali na začátku sežrat a od té doby má téměř všude 0 komentářů (pismak, psanci)...proč asi.

A když navíc kritiku přijímá tím stylem, jakým to dělá, tedy že jeho básně nejsou pro ostatní autory dost dobré, že jim nikdo nerozumí, apod., tak se nedivím, že ho většina nemusí. Na všech těchto serverech je to s takovým přístupem zbytečná existence, sorry že to takhle píšu, ale je to tak.
přidáno 20.11.2019 - 19:20
Jiří Stratil: Pokud dobře čtu, úvodem té samé věty, o které píšete, jsem se Vám zároveň dopředu slušně omluvil za to, jak to vidím. Neshledávám na tom nic vulgárního a nikdy jsem žádný svůj komentář nemínil jako urážku. Pokládat za slušný jen ten názor, který mě chválí a ty negativní mít za urážky je tak trochu lhaním sobě samému. Speciálně na místě, kde se kritika očekává.
přidáno 20.11.2019 - 17:52
Kritika, že někdo pochybuje, jestli to psal vůbec dospělý člověk (první komentář), mě opravňuje k tomu reagovat způsobem, jakým reaguji. Nepovyšuji se nad ostatní, jen mám právo na důstojnost. Někdo mě tady jinde uráží také velmi vulgárním způsobem, pro nic za nic.
přidáno 20.11.2019 - 16:14
Jiří Stratil: Je to odpad, ale o to primárně nejde. Jde o to, jak se stavíš k jejich kritice. Povyšovat se nad kritiky tím stylem, že když zde publikuješ pod svým asi pravým jménem, tak jsi lepší než všichni ostatní, je pomalu na vyhazov. Jak jsem psal, kapka ke kapce...
přidáno 20.11.2019 - 15:47
kmotrov: exemplarne nemazat. At se ostatni mohou poucit.
přidáno 20.11.2019 - 08:31
LUKiO: Já se za něj přimlouvám. Nespamuje, nikoho vulgárně neuráží, proč ho mazat?
přidáno 20.11.2019 - 06:42
Ty básničky nejsou odpad, už mi to tady několik čtenářů vyjádřilo. A pokud mě smažete, neublíží mi to.
přidáno 19.11.2019 - 23:26
Řekl bych, že to autor myslí smrtelně vážně :D
Svědčí o tom typická dokola omílající reakce u podobných NEautorů, tedy ta, že my těm jeho dílům nerozumíme, nechápeme je, a nejsou určeny nám.

Následně odpoutávání pozornosti jiným směrem, třeba k přezdívkám. No já se směju...vlastně ne, už jen pár kapek a autora smažu. Je to jeden odpad za druhým.
přidáno 19.11.2019 - 06:45
Také váš komentář svědčí o jisté úrovni, nestačíte na to.
přidáno 18.11.2019 - 19:01
DDD: v koutku duse doufam, ze jde jakoze o zert. Ze si proste autor dela prd*l. Cim vic toho tady od nej je, tim vic si to myslim. Proste vyssi divci prd*l. ????
přidáno 16.11.2019 - 13:36
Ale vypovídá (viz díla).
přidáno 16.11.2019 - 13:05
Nemyslím, že přezdívka vypovídá cokoli o jakékoli kvalitě autora. Vůbec nic pak už nemůže říct o kvalitě jeho myšlenkových pochodů. To je docela úsměvný a opravdu dětinský argument..
přidáno 16.11.2019 - 07:55
Typické reakce těch, kteří nic nepochopili. Co ale od nich čekat, když si dávají tak naivní a dětinské "umělecké přezdívky"?
Já někde vystupuji pod pseudonymem "Litarts", což je obráceně moje jméno "Stratil".
Chápu např. i Vladimíra Vaška, který se z určitých důvodů skrýval pod pseudonymem Petr Bezruč.
Ale na těch serverech je to hlavně módní přehlídka, bez nějakého hlubšího opodstatnění.
přidáno 15.11.2019 - 17:27
Kdysi mi byla položena otázka, proč se mi nelíbí gramatický rým. Asi jsem s kritikou gramatických rýmů mnohým už otravný.
borec
kopec

cestičkou
kličkou

plácačkou
značkou

upadl
kladl

vrcholu
úkolu

japonec
konec

někomu se to líbí?

Nerozesmálo mě to, ale vyvolalo údiv. Pravda máme globalizaci, ale: Japonec, co vypadá na obrázku, jako anglický lord. Japonec, který má oblíbenou značku rumu, jako drsný námořník. To můžou vymyslet asi jen v Kocourkově.
přidáno 15.11.2019 - 16:56
Člověk může zůstat dítětem, vedle dospělosti i stáří, po celý život.
přidáno 15.11.2019 - 16:18
Ani já jsem se příliš nenasmál :-(
Ale někde jsem četl přísloví, že “Kůň je jednou hříbětem a člověk dvakrát dítětem...”
přidáno 15.11.2019 - 12:29
Skutečně dospělý, protože mu v důchodu prodají i pivo.
přidáno 15.11.2019 - 12:18
Vtipnost téhle básně zřejmě nedokážu docenit. Nepochybně je ale problém v mém nedostatečném smyslu pro humor. Omlouvám se, ale nějak se mi prostě příčí uvěřit, že autorem je skutečně dospělý člověk.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
SRANDY KOPEC : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : CHVILIČKA UZŘENÍ
Předchozí dílo autora : DROBNÉ ARABESKY

Soutěž
@Dott [13x], @Gorwor [13x], @Severak [13x], @Amelie M. [13x], @Trochublázen [13x], @gajda [13x], @LUKiO [12x], @Birtiri [12x], @Orionka [12x], @Ginnare [12x], @človiček [12x], @Mlčeti Zlato [11x], @Singularis [8x], @Audrey Diamond [5x], @milancholik [2x], @Jáchym Kemza [1x]

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde psaní básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2007 - 2019 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku