O zkažené generaci a zkažených lidech.
přidáno 16.09.2019
hodnoceno 6
čteno 174(14)
posláno 0
Žijeme v době, kdy každý chce být v obraze a musí všechno vědět, slyšet a komentovat jako první. Co na tom, že je to naservírovaný hoax. Všichni to žerou. Na hledání pravdy není čas, tak je pro ně mnohem snazší ten bullshit nasdílet, aby to vypadalo, že se jako zajímaj.

Mě by zajímalo, zda si ten článek aspoň přečtou předtím než to nasdílí.
Možná ani to ne.
(Nedivila bych se.)
Sakra, co je to s těma lidma? To je tahle naše generace vážně už tak debilní?
Zmanipulované stádo ovcí bez identity a bez názoru!
Nic víc.
Děti maj mobily a tablety namísto sešitů a pastelek, hlavně že se nám to tady hemží kurvama a krámama s prodejem koženejch kabelek.

Achjo, je mi z toho smutno.

Víte, dřív jsem ráda strkávala hlavu do kýblu s vodou. Milovala jsem to ticho a klid. Nic mě nerušilo. Kdo to nezkusí, neuvěří, jak jen voda dokáže být tichá!
Měla bych ten kýbl z toho sklepa, zase vytáhnout ven. A od zítra, žádný nervy, smutek, strach ani stud, za tenhle sprostý národ.
Budu to jen já a kýbl vody... A kolem ať si klidně lítaj pomluvy a granáty.

přidáno 24.10.2019 - 20:33
Tvůj postoj chápu.Marně se snažím motivovat dcery knihou namísto podsvícených obličejů.O o Národ mám taky obavu,ale máme hluboké podhoubí a zodpovědnost neseme každý. Nezbude ti než se pokusit jít druhým příkladem na kýbl s vodou nebudeš mít potom čas, klid najdeš v sobě.Tvé rozhořčení je dobré palivo pro úspěch.
přidáno 16.09.2019 - 20:10
Naštěstí už mám malou zkušenost se sociální sítí Mastodon, takže si dovedu představit, co znamená nasdílení. A moje představa zní: neznamená vůbec nic. Neexistuje žádný kulturní vzorec ustavený v naší kultuře, který by určoval, co nasdílet a co ne nebo jaký má nasdílení význam. Lidé rádi podléhají iluzi, že nějaký význam má, jenže je to jen iluze; takový význam má jen pro ty, kdo v něj věří; a někdo další třeba věří v docela jiný význam. Situace je o to horší, že na nasdílení (obzvlášť to „nesprávné“) není prakticky žádná zpětná vazba, takže člověk se může ve své iluzi o významu „sdílení“ sám utvrzovat a naopak lidé, které takové nasdílení štve (jako ty) proti tomu nemohou nic dělat − i když tě to štve, ten člověk, který ten článek nasdílel, se nejspíš utvrdil ve své představě, že to bylo správně. (A pokud mu napíšeš opak, uvidí v tobě „hatera“ a zablokuje tě.)

Ale strkání hlavy do kbelíku s vodou ti závidím...
přidáno 16.09.2019 - 20:02
ThePočly: to že někdo klopí hlavu nemusí nutně znamenat pokoru.. a ano, máš naprostou pravdu s tím virtuálním světem, nakonec mu ale v nějaké míře podlehne většina z nás, malí, mladí, starší, dokonce i staří.. o tom se s tebou vážně nepřu :) nakonec, i my jsme tu ve virtualitě.. napsala´s to dobře v komentáři a popsala jsi to reálně i ve svém textu nahoře.. prostě tak to je..
 
jediné, co mě na tvém textu naštvalo je "sprostý národ".. nesouhlasím a rozhodně před podobnými "výkřiky" nebudu strkat hlavu do písku ani do kýblu, jestli rozumíš.. :) a je fakt, že mě už podráždí máloco.. ale trvalo to, než jsem k tomu "salámismu" došla.. :)

PS: gorwor to napsal velmi trefně..  
přidáno 16.09.2019 - 17:14
Amelie M.: Chodím mezi opravdové lidi. Většina z nich nosí hlavu směrem dolů, jenže ne pro pokoru, ale proto, že zíraj do displeje. Už jste se někdy rozhlédla na ulici? :) Že nám to tady ty sociální sítě dost kazí a mají negativní vliv na člověka a všeobecně jeho komunikační schopnosti, to už víme. Hold je snazší něco napsat na messenger namísto toho, to říct z očí do očí když se vám při tom klepe hlas. Každopádně dělat s tím něco je zbytečné. Je to globální problém, se kterým já těžko něco udělám. Můžu na to tak maximálně vyjádřit svůj názor tadyhle, kde si to přečte 50 lidí a tím to pro mě končí. Jinak jste zřejmě nepochopila tu nadsázku v řádcích. Je to přehnané schválně. Akorát to vypadá, že vás se to dotklo více než mělo... Nevadí. Každopádně vás mohu ujistit, že mnohem více než tohle mě rozčílil včerejší zamotaný kabel od noťasu. Hezký zbytek dne
přidáno 16.09.2019 - 13:45
Potok mělký je slyšet do daleka,
řeky hluboké však plynou tiše...
přidáno 16.09.2019 - 12:26
naštvu tě, ale.. negeneralizuj, odnauč se házet lidi do jednoho pytle jen podle soudu vzorku z nějakých debilních sociálních sítí, pokud nechceš působit jako zmanipulovaná nadovce.. ;) více přemýšlej, méně se rozčiluj, choď mezi opravdové lidi a pak se možná přestaneš stydět.. kýbl vody nic neřeší..

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Kýbl s vodou jako zachránce : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla


Předchozí dílo autora : Ranní šálek kávy

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Fantasy meč

Jak se nejlépe inspirovat k napsání rytířské básně? Staňte se rytířem!

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku