přidáno 13.11.2017
hodnoceno 7
čteno 57(16)
posláno 0
K popisu věcí nám známých jen krátce se přeci nesluší používat silných slov. Ta totiž při nepromyšleném vyslovení znějí neupřímně a naivně.

A přeci se tomu slovu nemůžu vyhnout, ať už ve svých myšlenkách nebo zde na papíře…

Miluju věty, které skládáš ze svých slov. Miluju na nich to, že mě nutí cítit se naživu.
Smím ti dát za vinu probdělé hodiny, během kterých jsi mi už tolikrát nedal spát? Pochop, nechci tě vinit bez tvého svolení, když mi žádná z těch vět vlastně nepatří. I tak mi však dovol, ať si je přivlastním, byť jen na chvíli. Slibuju, že je vrátím, až se v nich utopím.

Nešla jsem spát, protože jsem si tě četla. Četla jsem si tě. Tebe jsem si četla a nemůžu tě dostat z hlavy. Proč mi přijde, že přesto, že se v tobě nevyznám, mi dáváš takový smysl jako nikdo jiný? Proč tak zoufale hledám smysl v tom, co znamenáš?

Proč mě tvůj chaos natolik uklidňuje? Jak můžeš být mou nejpovědomější záhadou?

Proč díky myšlení na tebe uvažuji sama nad sebou? Známe se přece jen chvíli a mně se přesto zdá, že si díky tobě rozumím aspoň o trochu víc.

Vím, že by ses mi vysmál za mou bláhovost, a já bych tě nechala se smát. Dost možná bych se smála s tebou. Vždyť se známe tak krátce… Není snad na tohle všechno ještě brzo?

přidáno 16.11.2017 - 00:08
Orionka: Meluzina: Mockrát vám děkuju.
přidáno 14.11.2017 - 22:16
Pěkné. Kouzlo tajemného v kostce.
přidáno 13.11.2017 - 21:02
Píšeš obdivuhodně upřímně. Jinak k tématu bych souhlasila, že tajemní muži jsou úžasně atraktivní, nevyřčené rozechvívá struny fantazie a to poblouznění je nádherné. Ovšem žít s takovým mužem je podstatně méně poetické. Možná je však ještě příliš brzy cokoli hodnotit. Carpe diem ;-)
přidáno 13.11.2017 - 16:35
Sexuální Sokol: otázkou je o co stojíš.
Co se týče díla jako takového, tak se mi líbí zpracování. Kurzíva u slova miluju je fajn. určitě bych akorát sloučil 5. 6. odstavec do jednoho a možná i 1. a 2.
K obsahu... vysvětlení ( tedy z toho, co jsi sem napsala) bude nejspíš to asi nejběžnější... taková ta pitomá věta "Holky mají rády tajemné muže" není tak úplně pitomá a zároveň by se dala říct i obráceně. Když to pojmeme vědecky není to tak 100%, ale jde o to, že když něco nevíme o dané osobě (třeba věk) a ta osoba je nám sympatická automaticky si ji idealizujeme a je nám ta osoba sympatičtější a pak si idealizujeme ještě něco dalšího... Jestli si pamatuješ třeba stránku Lide.cz, tak tam to člověk může vypozorovat nádherně. máš lidi, kteří nevyplnili určité informace a určité ano no a pokud nám ty zmíněné informace byly sympatické, tak jsme za ty nevyplněné automaticky dosazovali naši idealizaci (třeba že je osoba nekuřák)
Jinak nesouhlasím s Homérem ohledně lásky na 1. pohled. Na 1. pohled přichází sexuální pud až na první kontakt s tou osobou (kontakt ve smyslu- prvních pár sekund či minut hovoru) přechází tenhle pud v zamilovanost, která může trvat ( když vyřadím extrémy) až 3 roky. Navíc se následně osoba údajně opětovně zamilovat do té samé osoby (to jsem jen slyšel, ale odborně o tom nic nevím) pak přijde něco, co já osobně nazývám právě tou pravou láskou. Tohle období v minulosti sloužilo k výchově dítěte.
Jinak je to podložené na základě vyplavování konkrétních hormonů vždy v jiných poměrech

To já jenom tak. Kdyby tě náhodou zajímal odborný pohled na věc
přidáno 13.11.2017 - 16:12
Homér: Děkuju, nápodobně.

pilgrim: Já děkuju za moc milý komentář. Jsem ráda, že se líbilo.
přidáno 13.11.2017 - 08:01
To právěže musí být hned, než pak čekat, jestli se třebas zamiluješ, za měsíc, za půl roku. Láska na první pohled existuje. Uklidňuje chaos, to je hezký. Ale možná jen píšeš o nějakém spisovateli, co se ti dobře čte. Užívej v míru.
přidáno 13.11.2017 - 07:06
Lepší brzo než pozdě, nebo nikdy. Dnes ráno tady čtu samý skvosty, čert vem tu naivitu, je to ryzí, pravdivý, uvěřitelný. Až to ve mne vyvolalo hodně starý, sladkobolný vzpomínky. Děkuju !

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Možná je na tohle všechno ještě brzo... : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Zalíbení v únavě
Předchozí dílo autora : Proč jen tvé slzy mě tolik pálí v očích?

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersCasino-hry.sk

Kasina Slovenske.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Apple iPhone a iPad

Proč si koupit iPhone nebo iPad? Zkušenosti z první ruky.

© 2017 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku