***
přidáno 10.09.2018
komentářů0
čteno12(0)
ŽIVOT DŮSTOJNÝ, VŠEM !

Tak jsem slyšel dnes v Českém rozhlase, že ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, tedy tamní ministrině, prý změnu dávek na bydlení připravuje, sloučit v dávku nějakou jednu.
Problémem však, NEKOREKTNÍM, vůči Lidu Českému, shledávám, když zároveň nevysvětluje s touto zprávou do médií, s touto informací, detailní podrobnosti o připravovaných návrzích.
To zde můžeme být, Lidé, občané, jak vazalové, závislí jen na tom, jak se ten, který rádoby politik zrovna vyspí, či nevyspí, a navíc, jak vím, mnohdy s neznalostí jejich zákonů pro ,,život“, důstojný, neznalých, tedy v téhle oblast ,,negramotných“ (viz moje články:

O aktuálním porušování Lidských práv v České republice
dále:
ZPŮSOBILOST Českých politiků ? Rádoby politiků ? ODBORNÁ ?

A výpočet dávek dle cen v místě tržních obvyklých ? Jak by to chtěli jinak úředníci vypočítávat ?
V současnosti toto upravuje nařízení vlády, tuším, č. 453/2013 Sb., ale úředníci úřadů práce s tímto ani mnohdy neumí pracovat, a tak například se stává, že klidně žadateli o dávku ať už třeba i ,,doplatku na bydlení“ v bytě podnájemním, na který nelze čerpat ,,příspěvek na bydlení“, jak jsem se osobně přesvědčil, ve svých rozhodnutích o případném přiznání dávky, tvrdí, že nájem v místě obvyklý je podle nich, podle ,,jejich normativních nákladů“ například u garsoniery pro jednu osobu o rozměru 18m čtverečných se sociálním zařízením, sprchovým koutem, kuchyňskou linkou, částečně i vybavené nábytkem v podnájmu, s předsíňkou, bojlerem, akumulačkami, komorou, tedy že nájem v místě obvyklý je v takovémto případě v Praze 4 například, poblíž centra, částka 2400,-Kč a že víc prostě člověku nedají. A to i přesto, že jim klient, tedy občan, doloží řádnou podnájemní smlouvu s uvedeným nájmem ve výši 6800,-Kč bez nákladů na elektřinu. Chceme toto mít nadále, či něco ještě horšího, v naší zemi České ? Kde pak mají ti Lidé bydlet, když odvolání případné je pro občana administrativním maratónem více jak ročním, při konverzaci s institucemi vládními, s MPSV, úřadem práce a jeho nadřízenými orgány, Lidskoprávními, sociálně právními, a mediálně ?
Nežli se člověk svých práv ,,pro život“ důstojný, potažmo svého základního práva ,,na život“ ( kdesi v křoví se přece nedá žít, aniž by člověk předčasně zemřel ? ) domůže ?? Milá paní ministrině MPSV, Lidé vládní, zákonodární..??
Chceme toto mít nadále v naší zemi České ?
Či snad ještě něco horšího, když nám nesdělují ani podrobnosti uvažovaných návrhů ?
Já tedy opravdu NE !
Jak je takovýto přístup k vyjadřování se o připravovaných změnách vůči Lidu korektní, profesionální ?
Podle mého názoru NENÍ !
No, a je, myslím, otázkou, kolik Lidí díky obdobným změnám, i historicky současnou vládou připravovaným v téhle oblasti sociální, tedy dávek sociálních na bydlení ,,má ve výsledku, přijít reálně o střechu nad hlavou“..nelidsky prvky Legislativními ,,asociálními“ (viz například info na:www.GoldenFriendOne.blogspot.com ) .

...trocha poezie:

Oslabte Nebesa, prosím, sestoupením na Zemi,
sílu kníže Pekel, pekelných na Zemi nezmaří,

,,Nechť žádný osud Lidský, ni život důstojný nezmaří“.

Kníže pekel, síly pekelné na Zemi,
ustupte do říše své si, kdesi..

včas si..před Nebesy.


Komentáře zakázány autorem.
ŽIVOT DŮSTOJNÝ VŠEM ! : trvalý odkaz

Následující zápisek autora : Doteky Lásky Líbám
Předchozí zápisek autora : Kalich Lásky

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Apple iPhone a iPad

Proč si koupit iPhone nebo iPad? Zkušenosti z první ruky.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2018 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku