přidáno 25.04.2016 - 07:20
S písňovými texty bez písně je to těžké... Mně pomáhá napsat text na nějakou již existující hudbu (třeba "skákal pes":))), i když to pak dostane hudbu jinou nebo žádnou. Píseň také toho klišé snese mnohem více, řekl bych, že ho dokonce přímo potřebuje.
Takto se mi to líbí, jenom snad ta rytmika "refrénu" ( 4. a 8. verše) by měla být naprosto přesná, a to i za cenu toho, že to ztratí trochu smysl, on to pak stejně zpochybní autor hudby a její interpret (" tati, co to tam píšeš, tam jsou dlouhý noty, toto neslyšíš?" - "Slyším, beruško, ale až teď, když to zpíváš" ) :))
přidáno 17.04.2016 - 11:09
A42: Moc děkuji. To je asi vždycky otázka, jak text písně vybalancovat tak, aby nebyl ani moc primitivní, ani moc složitý. V diskuzi zazněla obě hodnocení, tak snad se mi to aspoň trochu povedlo :). Osobně mám radši texty, kde mi na první poslech třeba zůstane něco skryto. Ale fakt s tím zkušenost nemám, proto se ptám na názory...
přidáno 16.04.2016 - 15:01
Jako báseň to má hodně hezkých obrazů. Písňovost posoudit neumím. Jedině možná z pohledu obsahu, jestli když to někdo bude poslouchat zpívané, jestli vůbec všechny ty slovní obrazy stihne vnímat a ocenit.
přidáno 15.04.2016 - 23:38
Nikytu: Díky, to jsem ráda :).
přidáno 15.04.2016 - 18:52
Ale jo, slušný základ pro píseň... Dokážu si to představit. Možná místy ještě vybrousit, ale v tom já už neporadím. Obrať se na mistra Toma. ;-)
U mě dobrý. :-)
přidáno 15.04.2016 - 13:59
Amelie M.: ááá, až tak? :D
Tak jsem ráda, že je to aspoň trochu drsný, i když uznávám, že jsem s tím přizpůsobováním písňovým zvyklostem možná trochu přestřelila, ještě nemám zkušenosti, musím najít správnou míru... A dík, snažila jsem se :).
přidáno 15.04.2016 - 13:56
Lenča: Tak to určitě nejsi, se stane hned :). Přát si asi nestačí, ale jen tak se nevzdám. Každopádně díky za podporu.
přidáno 15.04.2016 - 13:32
a něco jednoduššího by nebylo? - tak od dneška vím, jak zavíráš oči, když pusu ti dáááá ááá váááám :D

je v tom takovej tvůj autorskej otisk.. obsahově se s tím nepářeš (jako, že je to teda drsný :)), není to úplně můj styl, přesto si myslím, že je dobrá, působí na mě docela vypracovaně..
přidáno 15.04.2016 - 12:57
Orionka: Jsem blbá, spletla jsem to, omlouvám se.
A k tomu interpretovi - věřím, že když si něco opravdu moc přeješ, stane se to. Tak držím pěsti.
přidáno 15.04.2016 - 12:09
Zamila: Díky za milé zastavení :).
přidáno 15.04.2016 - 12:08
Lenča: Moc děkuji :). Tu slabiku navíc nevidím, kterou myslíš? Jinak bych klidně fušovala, akorát najít ještě muzikanta a interpreta, to neumím :).
přidáno 15.04.2016 - 12:03
Zamila
Vcelku povedená klišoidní píseň :-) Někde nesedí slabiky, ale na to, že je to od Tebe, je to tematicky zdařilé a výjimečně z toho necítím tolik Tvého milovaného vzdoru a nechutností ;-)
přidáno 15.04.2016 - 12:03
Úžasný text. Já asi moc neporadím, jen snad to, že jsem se v poslední sloce zasekla na druhém řádku - slabika navíc. A taky "bych chtěla" se hůř vyslovuje. Ale jinak válíš. Budeš fušovat i do hudby? .) Bylo by to fajn, umíš pěkně "rozčeřit vody" :)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.